توسعه روابط تجاری با ارمنستان با ورود تجار در مناطق آزاد تجاری

توسعه روابط تجاری با ارمنستان با ورود تجار در مناطق آزاد تجاری
وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: توسعه روابط تجاری با ارمنستان با ترددها ی تجار ایرانی و ارمنی به ویژه در مناطق آزاد تجاری محقق می شود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ؛‌« محمد رضا نعمت زاده » طی دیدار«کارن چشماریدیان » وزیر اقتصاد کشور ارمنستان با بیان این مطلب ، افزود : حضور تجار ایرانی در مناطق آزاد تجاری ارمنستان و برداشتنن موانع گمرکی ، تعرفهای و مالیاتی مورد تاکید ماست.
وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: در ارمنستان مناطق آزاد تجاری زیادی وجود دارد که برای تجار ایرانی قابل استفاده است.
به گفته نعمت زاده ؛‌با فعال سازی مجدد اتاق های بازرگانی ایران و ارمنستان می توان ضمن آشنایی تجار دو کشور با یکدیگر مراوداتی نیز در این میان صورت گیرد.
وزیر صنعت، معدن وتجارت توسعه همکاریها را در زمینه انرژی ؛ جاده سازی ؛ جهانگردی ؛ صنایع سبک ؛ ماشین سازی الکتریکی و معادن با کشورارمنستان وجود دارد.
نعمت زاده در ادامه یادآور شد : ما پیشنهاد تعرفه ای ارمنستان را در جلسات و کمیسیون های آتی بررسی می کنیم.
برپایه این گزارش ، وزیر اقتصادکشور ارمنستان در این دیدار گفت: ما می خواهیم همانطور که تجار ایرانی به ارمنستان می آیند به همان نسبت تجار ارمنی نیز به ایران بیایند.
وزیر اقتصادکشور ارمنستان تصریح کرد : با اشاره به اینکه راه ابریشم از جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان می گذرد، گفت: این موضوع برای ما مهم است و بر روی آن برنامه ریزی می کنیم.
«کارن چشماریدیان »در پایان گفت: پیشنهاد می کنیم جمهوری اسلامی در اتحادیه اوراسیا عضو شود.
منطقه آزاد ارس در شمال غرب ایران در چهار محدوده جلفا، نوردوز، خداآفرین و قلی بگلو با کشورهای آذربایجان، ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان هم مرز می باشد. محدوده نوردوز منطقه آزاد ارس تنها مرز ارتباطی ایران با ارمنستان می باشد.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج