همزمان با هفته بسیج اختتامیه مسابقات دوچرخه سواری لیگ کشور در منطقه آزاد ارس برگزار شد

همزمان با هفته بسیج اختتامیه مسابقات دوچرخه سواری لیگ کشور در منطقه آزاد ارس برگزار شد
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس :نگاه منطقه آزاد ارس به ورزش های قهرمانی نگاه متفاوتی است/ جوانان ورزشکار آینده سازان کشور هستند
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس جوانان ورزشکار را آینده سازان کشور دانست و افزود : همیشه به ورزش توجه ویژه داشته ایم و از مسابقات ورزشی که تاکنون در ارس برگزار شده حمایت کردیم .
مدیر عامل منطقه آزاد ارس در اختتامیه مسابقات قهرمانی لیگ دوچرخه سواری دسته یک جاده ای کشور که در ارس برگزار شد ضمن تبریک به مناسبت هفته گرامیداشت بسیج، گفت : بسیج در تمامی دوران ها به ویژه در دوران دفاع مقدس با جهاد، سازندگی، خنثی کردن توطئه ها خاموش کردن بحران ها و فتنه ها توانست نقش مهمی ایفا کند.

محسن خادم عرب باغی با اشاره به شرایط کنونی جهان گفت: امروز دشمن برای تحقق اهداف خویش توطئه های بسیاری را در جهان به نمایش گذاشته است که تجلی یافتن جایگاه بسیج در جهان می تواند بسیاری از این توطئه ها را خنثی کند.
وی با اشاره به اینکه قهرمانان همیشه مایه افتخار هستند ، خاطر نشان کرد : باید به ورزش قهرمانی توجه داشته باشیم چرا که ورزشکاران بخصوص جوانانی که در ورزش فعالیت دارند آینده سازان کشور ما هستند و میتوانند کارها را بهتر و با ایمان و اعتقاد قلبی انجام دهد .

مدیر عامل منطقه آزاد ارس با بیان اینکه ورزش می تواند از نظر فکری و جسمی انسان را تقویت کند ، تاکید کرد : همیشه به ورزش توجه ویژه داشته ایم و از مسابقات ورزشی که تاکنون در ارس برگزار شده حمایت کردیم که تور دوچرخه سواری آذربایجان نیز نمونه بارز آن است .
عرب باغی بر توسعه روابط با کشور های حاشیه منطقه آزاد ارس تاکید کرد و گفت : یکی از سیاست های منطقه آزاد ارس توسعه روابط با کشور های منطقه است که در این خصوص طی دیداری که با رئیس مجلس جمهوری خود مختار نخجوان داشتی که در همین راستا برگزاری مسابقات ورزشی یکی از بسترهای مناسب جهت توسعه روابط دو کشور می باشد.
رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل منطقه آزاد ارس خاطر نشان کرد : توجه به ورزش قهرمانی یکی از نکات اساسی در توسعه ورزش در مناطق آزاد ایران است .

فرمانده سپاه جلفا:ورزشکاران باید بسیجی وار در حفظ عزت و استقلال کشور تلاش نمایند
در ادامه این مراسم فرمانده سپاه جلفا نیز ضمن تبریک هفته بسیج گفت: هفته بسیج نمایشی از اقتدار مردان و زنان ولایت مداری است که دفاع از اصول و مبانی اسلام ناب محمدی(ص) و پاسداری از خون شهیدان را برای خود افتخاری بی بدیل می دانند چرا که بسیج مکتب شهادت، مجاهدت، خدمت صادقانه و خالصانه به خلق خداست.
احمد تقی پور گفت: بسیج می تواند ویژگی های زندگی اسلامی ایرانی را در جامعه و در میان جوانان ترویج و تبیین نماید تا با تربیت نسل سالم و پویا جامعه ی مطلوب مدنظر اسلام شکل بگیرد.
وی افزود در طول سی و سه سال گذشته هر چه در کشور به دست آورده‌ایم و هرچه عزت، استقلال، پیشرفت، همبستگی ملی و احساس سربلندی داریم، همه به خاطر جاری بودن فرهنگ بسیج است و جوانان و ورزشکاران نیز باید با بینشی باز در حفظ این استقلال و همبستگی در کشور تلاش نمایند.

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد ارس: ارس ظرفیت‌ برگزاری مسابقات ورزشی کشوری و بین‌المللی را دارد
سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس نیز با اشاره به اینکه منطقه آزاد ارس ظرفیت لازم برای توسعه ورزش‌های قهرمانی و همگانی و برگزاری مسابقات کشوری و بین‌المللی را دارد. گفت : با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های کم نظیر ورزشی که در منطقه آزاد ارس وجود دارد و همچنین حمایت های جدی منطقه ازاد ارس از ورزش ، این منطقه در آینده جایگاه ویژه ای در بحث ورزش مخصوصا ورزش های قهرمانی خواهد داشت .
یوسف داداش زاده در ادامه خاطر نشان کرد : روش‌های مختلفی برای توسعه و کشف استعدادهای ورزشی وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آنها برگزاری مسابقات کشوری لیگ برتر و مسابقات بین‌المللی است.

مدیر ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد ارس: منطقه آزاد ارس در بخش ورزشهای قهرمانی و همگانی سیاست گذاری های خوبی دارد

وحید پل سنگی مدیر ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد ارس خاطر نشان کرد : هدف ما این بوده که در بخش ورزش های قهرمانی و پرطرفدار سرمایه گذاری داشته باشیم تا جوانانمان به ورزش های قهرمانی رو بیاورند که خوشبختانه در این امر موفق عمل کردیم و از این موضوع بسیار خوشحالیم که منطقه آزاد ارس در بخش ورزشهای قهرمانی و همگانی سیاست گذاری های خوبی دارد که با مدیریت عرب باقی به وقوع پیوست.

وی در ادامه افزود : با توجه به وجود آب و هوای مناسب، اقلیم کوهستانی، مجاورت با رودخانه ارس و سد خداآفرین شرایط لازم برای برگزاری مسابقات رشته‌های ورزشی در سطح کشوری و بین‌المللی در ارس فراهم است.

راهیابی دوچرخه سواران آذربایجان شرقی به لیگ برتر
براساس این گزارش ، در نخستین دوره مسابقات دوچرخه سواری لیگ کشور که در منطقه آزاد ارس به مدت دو روز به مناسبت هفته بسیج برگزار شد در مجموع تیمی دو مرحله لیگ دسته یک جاده کشور ، تیم پارسا راه سازه تبریز با ۶۰۷ امتیاز قهرمان و هیئت بروجرد با ۵۲۱ امتیاز دوم شد و آذرمیشو مرند دیگر نماینده آذربایجانشرقی با ۵۰۴ امتیاز در مکان سوم ایستاد تا هز سه تیم به لیگ برتر جاده صعود کنند
دومین روز دومین مرحله لیگ دسته یک جاده در بخش استقامت جاده به مسافت ۱۳۰ کیلومتر برگزار شد که در پایان میثم امینی از تیم هیئت بروجرد زودتر از سایرین از خط پایان عبور کرد و بر سکوی اول ایستاد مهرداد احمدی از تیم پدافند هوایی جایگاه دوم را از آن خود کرد و محمد امین مرادی از هیئت بروجرود سوم شد.
در روز نخست ، مسابقه تایم تریل انفرادی این مرحله از لیگ دسته یک جاده به مسافت ۱۰ کیلومتر و با حضور ۴۵ دوچرخه سوار در قالب ۹ تیم در شهرستان جلفا برگزار شد که علی رضوی از تیم هیئت بروجرد با زمان ۱۳:۰۴:۵۹، مجید ابویی از تیم پیشگامان کویر یزد با زمان ۱۳:۱۴:۳۲ و محمد امین مرادی از تیم هیئت بروجرد با زمان ۱۳:۲۰:۹۶اول تا سوم شدند.
مرحله نخست این دوره از مسابقات مرداد ماه امسال در مرند برگزار شد.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج