معاون سرمایه‌گذاری و توسعه روستایی کشور: اجرای طرح مشارکت مردم در راه اندازی واحدهای تولیدی روستاها در شهرستان جلفا

 معاون سرمایه‌گذاری و توسعه روستایی کشور: اجرای طرح مشارکت مردم در راه اندازی واحدهای تولیدی روستاها در شهرستان جلفا
معاون سرمایه‌گذاری و اشتغال معاونت توسعه روستایی کشور از اجرای طرح مشارکت مردم در راه اندازی واحد های تولیدی مستقر در روستا در شهرستان جلفا خبر داد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، ناصر زرگر با اشاره به اینکه این طرح از ابتدای سال‌ جاری آغاز شده است گفت: در این طرح یک شرکت توسط روستائیان تشکیل و خود آن‌ها در اجرای طرح اقتصادی مشارکت می‌کنند و علت این سیاست‌گذاری نیز این است که خود روستائیان در این طرح فعالیت کرده و سهام‌دار شوند.
وی با بیان اینکه عمده مشکل واحدهای صنعتی در کشور سرمایه در گردش است، گفت: در اجرای این طرح با در اختیار قرار دادن مواد اولیه کشاورزان علاوه بر کاهش هزینه‌های تولید، مشکل سرمایه در گردش نیز رفع می‌شود.
زرگر با بیان اینکه انجام کار صنعتی استفاده از نیروهای تحصیل‌کرده را ایجاب می‌کند، گفت: برای استفاده از این نیروها می‌توان از جوانان تحصیل‌کرده روستا که به‌ناچار مهاجرت کرده‌اند استفاده کرد، جوانانی که سرمایه‌های بالقوه یک روستا هستند.
معاون سرمایه‌گذاری و اشتغال معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بیان اینکه روستاها خاستگاه اقتصاد مقاومتی هستند و در اجرای این طرح لازم نیست تمام اعضا از اهالی یک روستا باشند، گفت: طرح های مشاركتي مردم در روستاهای ۵۰ ، ۱۰۰، ۱۵۰ و بالاي ۲۰۰ خانوار در نظر گرفته شده است.
وی تصريح كرد: اگر مردم روستا ويا حتي روستائيان مهاجر با هم مشاركت داشته باشند واين تشكل را ايجاد نمايند به آنها وام با كارمزد ۳ درصد درسال و با دو سال مدت تنفس اجرا و ۳ تا۵ سال دوره بازپرداخت، پرداخت مي شود.
وی با اشاره به موفقیت‌های این طرح در برخی از استان‌های کشور، خاطرنشان کرد: در استان آذربایجان شرقی تاکنون یک طرح در حوزه تو