مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس: وقف نمود عینی خدمت به مردم است

  • 25 آذر 1394
  • 12:29
  • فرهنگی
  • 0 دیدگاه
  • 1868 بازدید
  • Article Rating
 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس: وقف نمود عینی خدمت به مردم است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در نشست با هیات امنای امامزادگان شهرستان جلفا گفت: وقف نمود عینی خدمت به مردم است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، عرب باغی در جمع اصحاب وقف شهرستان جلفا ضمن مبارک دانستن تقارن هفته وقف با آغاز ماه ربیع الاول گفت: وقف حرکت اعتقادی است و نمود عینی خدمت به مردم در راستای اشاعه این فرهنگ است و نباید اجازه دهیم این فرهنگ از جامعه چیده شود.
عرب باغی گفت: هدف از برگزاری هفته وقف ترویج فرهنگ وقف و نهادینه کردن این سنت حسنه در جامعه است و ارائه عملکرد اداره اوقاف شهرستان می تواند در راستای آگاه سازی مردم نسبت به فرهنگ وقف و جلب مشارکت آنها در این زمینه موثر واقع شود.
عرب باغی در ادامه با اشاره به آمار سه میلیون نفری زائران امامزاده سیدمحدآقا در طول سال، گفت: این امامزاده پروژه ای ملی و موهبتی بزرگ برای منطقه است که هم مسئولین و هم مردم باید توجه خاصی به آن داشته باشیم.
وی در ادامه توجه به ساخت و سازهای زائرسراها را مورد تاکید قرار داد و گفت: هدف از ساخت زائرسراها جذب گردشگران فرهنگی است از این سو باید این زائرسراها در سطح استاندارد و در شان گردشگران ایجاد و تجهیز شوند.
در ادامه نماینده مردم جلفا و مرند در مجلس شورای اسلامی نیز بر لزوم توجه به امامزادگان تاکید کرد و گفت: باید مسئولین، مردم و هیات امنای این بقاع نگاه ویژه ای داشته باشند و بفکر اجرای برنامه های پرمخاطب و مختلف باشیم چرا که این امامزادگان تاثیر بسزایی در جذب گردشگر مذهبی دارند.
همچنین در این نشست رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جلفا ضمن بیان گزارش عملکرد اداره تحت مدیریت خود گفت: شهرستان جلفا دارای 239 موقوفه می باشد که بیش از 75درصد آنها سنددار شده اند.
جعفری گفت: 29 امامزاده و بقاع متبرکه در شهرستان وجود دارد که طبق اسناد و تحقیقات انجام شده، تنها 12 مورد آنها ماهیت واقعی دارند.
وی همچنین از برنامه زمانبندی اجرای پروژه کف سازی محوطه امامزاده سیدمحمدآقا خبر داد و افزود: طرح نامبرده تا ده روز دیگر قابل بهره برداری می باشد.
جعفری همچنین در ادامه گفت: هم اکنون هشت امامزاده در حال ساخت و ساز هستند و این در حالی است که طبق آمار سازمان اوقاف استان آذربایجان شرقی ساخت و ساز بقاع متبرکه و امامزادگان شهرستان جلفا سه برابر نواحی دیگر استان است.
تجهیز مساجد به کتابهای دینی فلسفی، تشکیل شورای فرهنگی و قرآنی در راستای ارائه خدمات فرهنگی قرانی در مساجد و امامزادگان، اجرای برنامه های فرهنگی از دیگر برنامه و ها و پیشنهادهای مطرح شده در این نشست بود.
شایان ذکر است همزمان با هفته وقف نشست هیات امنا و خادمین امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان جلفا با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس برگزار شد.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج