تقدیر مدیرکل نظارت و ارزیابی سیما از برنامه پیشگامان ارس

 تقدیر مدیرکل نظارت و ارزیابی سیما از برنامه پیشگامان ارس

یکی از سیاست های اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس برای ایجاد ارتباط موثر با مخاطبان و انتشار فعالیت های صورت گرفته در ارس بعنوان صنعتی ترین منطقه آزاد ایران، حضور در رسانه های مختلف و بهره گیری از ابزار ارتباطی موثر می باشد.

ویژه برنامه تلویزیونی پیشگامان ارس که در روزهای فرد از ساعت 22:30 از سیمای مرکز آذربایجان شرقی بصورت زنده پخش می شد، بعد از بررسی های کارشناسی از سوی مدیرکل نظارت و ارزیابی برنامه های سیمای جمهوری اسلامی ایران مورد تجلیل قرار گرفت.

در بخشی از تقدیرنامه عطا الله ابطحی آمده است: منطقه آزاد ارس بعد از سال 1382 و پیوست به مناطق آزاد- با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود- در چند سال اخیر توانسته است در جذب سرمایه گذاران، گردشگران، و توریست ها نقش مهم و سازنده ای داشته باشد و بعنوان معرف یک منطقه اقتصادی مهم، اهداف و برنامه های مناطق آزاد را در کشورمان اعم از حضور فعال در بازار جهانی و منطقه ای، تولید کالای صنعتی و صنایع تبدیلی، ایجاد اشتغال مولد و سالم، جذب گردشگر و توریست و ... به خوبی محقق سازد.

نکات مثبت ذکر شده در این تقدیرنامه:

همکاری و مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی و همراهی با مسئولان دولتی در برنامه های تجاری، صنعتی و اقتصادی کشور، سبب می شود تا گام های موثری در اجرای برنامه های دولتی برداشته شود. در این برنامه نیز با دعوت از سرمایه گذاران استانی در کنار مسئولان استانی و دولتی سعی شده تا در راستای تحقق شعار امسال "دولت و ملت، همدلی و همزبانی" عمل شود.

همچنین چگونگی ورود مهمانان به برنامه همراه با نمایش کلیپ و وله های تصویری کوتاه از حوزه عملکرد و کاری آنان در کنار موسیقی مناسب، ریتم جذاب و در عین حال موثری در معرفی میهمانان به مخاطب دارد.

شروع برنامه با موسیقی فولکلور آذری و نمایش فعالیت های عمرانی استان، ورودی مناسب به برنامه است. این امر خصوصا با نمایش نماهایی از منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس نمود بیشتری دارد.

استفاده از مجری مسلط، کاردان و مجرب در امر اجرای برنامه، تسلط به مؤلفه ها و شاخص های رشد اقتصادی، شناخت کامل و صحیح از قابلیت و ظرفیت های استانی به خصوص منطقه جلفا و معرفی بهتر و دقیق تر آن به مخاطبان قابل تقدیر است. همچنین استفاده از تکنیک های تهییجی در تبلیغ برای حضور سرمایه گذاران در منطقه و تضمین رشد سرمایه آن ها با مساعدت های مسئولان ذیربط منطقه، موجب رشد و ثبات سرمایه گذاران در صنایع و مصارف داخلی کشور می شود.

در بخش دیگر این تقدیرنامه به شبکه های ماهواره ای و برنامه برای افزایش جمعیت در برخی مکان های توریستی برای ساخت شهرک ها و خانه های مجلل اشاره شده و آمده است: هدف این رسانه ها تبلیغ چشمگیر برای خرید ( به عنوان مثال: جزیره خزر در جمهوری آذربایجان و خانه های دستیلوکس در آنتالیا) است که به دلیل همجواری با این استان بصورت غیر مستقیم در پی کسب اقامت راحت ایرانیان در کشورشان هستند؛ لذا توجه به این منطقه که دارای جاذبه های توریستی و سرمایه گذاری است علاوه بر اینکه می تواند سبب رشد اقتصادی و شهرنشینی در این منطقه باشد، همچنین طرح ها و زیرساخت های کشورهای دیگر را نیز با نقد عالمانه و عادلانه به چالش بکشاند و از مهاجرت بی رویه مردم ایران به کشورهای دیگر و خروج ارز از کشور ممانعت به عمل آورد.

علاوه بر توجه به شاخص های اقتصادی، معرفی مکان های طبیعی و تفریحی، بناهای کهن تاریخی ( مانند حمام جلفا، کاروانسرای خواجه نظر، حمام کردشت و ...) و بقاع متبرکه ( امامزاده شعیب، بقعه علمدار، امامزاده سید اسماعیل و ...) نیز از دیگر عوامل و جاذبه های گردشگری منطقه است که در هر برنامه و در فواصل مختلف به ذکر و معرفی یکی از این مکان ها پرداخته شده است.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج