جلوه ای رنگارنگ از طبیعت در منطقه آزاد ارس

 جلوه ای رنگارنگ از طبیعت در منطقه آزاد ارس

زیبایی های طبیعت در منطقه آزاد ارس در فصول مختلف سال چشم نوازی می کند.

گشت و گذار در طبیعت بکر، زیبا و محصورکننده این منطقه امری جدایی ناپذیر در سفر به ارس است. فصل های مختلف با ویژگی ها و جذابیت های کم نظیر و خیره کننده، همواره میزبان طبیعت دوستان بوده است.

زیبایی های درهم آمیخته طبیعت و آثار تاریخی از یک سو و زیبایی حیات وحش از سوی دیگر جلوه ای خیال برانگیز است.

منطقه آزاد ارس با کوه ها، دشت ها و جنگل هایی که در خود جای داده، از جلفا تا قلی بگلو در شهرستان خداآفرین صدها جاذبه حیرت انگیز برای گردشگران به ارمغان می آورد.

جلوه های رنگارنگ طبیعت در منطقه آزاد ارس در فصل پاییز تابلوی نقاشی سحرآمیزی از هنرنمایی آفریدگار می باشد. این منطقه به واسطه وجود هزاران هکتار دشت های مملو از باغات و انواع درختان صحنه های بدیعی از تنوع رنگ ها را به گردشگران و هنرمندان هدیه می دهد.

در این بین وجود آثار تاریخی در بین طبیعت نیز یکی دیگر از ویژگی ها و زیبایی های جذاب منطقه آزاد ارس محسوب می شود.

منطقه آزاد ارس بعنوان صنعتی ترین، سرمایه پذیرترین و گردشگر پذیرترین منطقه آزاد ایران از جایگاه ویژه ای در بین گردشگران و فعالان اقتصادی داخلی و خارجی برخوردار می باشد.

منطقه آزاد ارس در چهار محدوده منفصل در جلفا، نوردوز، خداآفرین و قلی بگلو با جمهوری خودمختار نخجوان و کشورهای ارمنستان و آذربایجان هم مرز بوده فعالیت های اقتصادی مختلف در زمینه صنعت، تولید، بازرگانی، صادرات، کشاورزی و گردشگری در این منطقه رونق دارد.

 

  جهت مشاهده گزارش تصویری طبیعت پاییزی ارس اینجا کلیک نمایید.

 

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج