امدادرسانی امدادگران ارس به حادثه واژگونی مینی بوس در جاده جلفا مرند/ دو نفر کشته و 18 نفر مصدوم شدند

 امدادرسانی امدادگران ارس به حادثه واژگونی مینی بوس در جاده جلفا مرند/ دو نفر کشته و 18 نفر مصدوم شدند

مدیر امداد و نجات سازمان منطقه آزاد ارس در گفتگو با خبرنگار این سازمان گفت: در حادثه واژگونی مینی بوس در جاده جلفا - مرند که در شامگاه جمعه اتفاق افتاد، دو نفر کشته و 18 نفر مصدوم شدند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محبوب ابراهیمی با اعلام اینکه آمار مغایر با واقعیت در برخی رسانه ها منتشر شده است، گفت: بر اساس دریافت مرکز پیام امداد و نجات مبنی بر واژگونی یک دستگاه مینی بوس در سه کیلومتری نرسیده به پلیس راه جلفا، گروه امداد و نجات، اطفاء حریق و فوریت های پزشکی منطقه آزاد ارس به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: نیروهای اعزامی بعنوان تنها گروه امداد و نجات حاضر در محل حادثه نسبت به رهاسازی، اقدامات اولیه درمانی و اعزام مصدومین به بیمارستان های هادیشهر، مرند و تبریز اقدام کردند.

ابراهیمی با بیان اینکه پروین عظیمی و الهام فتحعلی زاده 28 و 32 ساله در این حادثه درجا فوت شده بودند، اضافه کرد: با کسب دستور از دادستان و فرماندهی نیروی انتظامی که در محل حادثه حضور داشتند تشریفات قانونی انجام شده و اجساد به سردخانه بیمارستان دکتر ساجدی هادیشهر منتقل شد.

وی اظهار داشت: با توجه به شرایط مصدومین، سه نفر از حادثه دیدگان به بیمارستان رازی مرند اعزام شده و 15 نفر از مصدومین توسط شش دستگاه آمبولانس حاضر در محل حادثه به بیمارستان دکتر ساجدی هادیشهر اعزام شدند و بعد از معاینه های صورت گرفته برای تکمیل مراحل درمان به بیمارستان های سینا، شهید محلاتی و امام رضا(ع) تبریز اعزام شدند.

 مدیر امداد و نجات سازمان منطقه آزاد ارس گفت: سرنشینان این مینی بوس کارکنان شیفت شب شرکت پاراپلاستیک ارس در جلفا بودند که از مرند راهی جلفا بودند.

وی افزود: اعزام مصدومین با حضور آمبولانس های سازمان منطقه آزاد ارس، اورژانس و بیمارستان دکتر ساجدی هادیشهر در سریع ترین زمان انجام شد.

بر اساس این گزارش جاده مرند - جلفا به عنوان مسیر استراتژیک دسترسی به صنعتی ترین و سرمایه پذیرترین منطقه آزاد ایران، از اهمیت فراوانی برای پیشبرد اهداف و سیاست های تدوین شده برخوردار است.

در این راستا سازمان منطقه آزاد ارس خارج از برنامه ریزی ها و استراتژی های لحاظ شده و با توجه به اهمیت زمان در سرمایه گذاری، در پروژه جاده مرند - جلفا مشارکت کرده است. بر این اساس، طبق توافق با وزارت راه و شهرسازی، سهم سازمان منطقه آزاد ارس از اجرای پروژه بزرگراه مرند- جلفا 30 کیلومتر بوده که تاکنون 11 کیلومتر آن به اتمام رسیده و درحال حاضر 11 کیلومتر دوم از پلیس راه هادیشهر تا تونل دره دیز و مرحله پایانی عملیات اجرایی هشت کیلومتر باقی مانده ( حد فاصل تونل دره دیز تا قره تپه) نیز در دست اجرا می باشد.

شایان ذکر است با توجه به ظرفیت های موجود در ارس و با انجام سرمایه گذاری های صورت گرفته در عرصه های مختلف در این منطقه از جمله در حوزه صنعت، تجارت و گردشگری، ایجاد زیرساخت های حمل و نقلی امن در دستور کار سازمان منطقه آزاد ارس قرار گرفته است.

بر اساس اعلام راهنمایی و رانندگی آذربایجان شرقی مسیر تردد تبریز- جلفا یکی از پرترددترین جاده های استان بوده و در ایام تعطیل با ترافیک سنگین همراه می باشد.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج