بارش باران و لطافت هوا در جلفا / دمای هوای محدوده اول منطقه آزاد ارس 9 درجه سانتیگراد شد

 بارش باران و لطافت هوا در جلفا / دمای هوای محدوده اول منطقه آزاد ارس 9 درجه سانتیگراد شد

بر اساس اعلام مسوولان هواشناسی در ۲۴ ساعت گذشته جلفا با 15 درجه سانتیگراد و هریس با 10 درجه سانتیگراد گرمترین و خنک ترین ایستگاه هواشناسی استان می باشند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، بیشینه دمای هوای جلفا در ۲۴ ساعت گذشته 20 درجه سانتی گراد و کمینه آن 9 درجه سانتی گراد بوده است.

بر اساس اعلام هواشناسی کشور، هم اکنون هوای جلفا با 93 درصد نم نسبی، بارانی بوده و تاکنون 7/7 میلیمتر بارندگی صورت گرفته است.

گفتنی است راه های منتهی به منطقه آزاد ارس در محدوده های منفصل نیز باز بوده و هوای سراسر این منطقه در جلفا، نوردوز، خداآفرین و قلی بگلو معتدل می باشد.

لازم بذکر است بر اساس پیش بینی سه روز آتی سازمان هواشناسی کشور طی 24 ساعت اول هوای جلفا با دمای بیشینه 15 درجه و کمینه دمای 7 درجه ابری و مه آلود گاهی همراه با بارش باران، طی 24 ساعت دوم  با دمای بیشینه 11 درجه و کمینه دمای 5 درجه نیمه ابری تا ابری گاهی وزش باد و طی 24 ساعت سوم با دمای بیشینه 11 درجه و کمینه دمای 3 درجه نیمه ابری تا ابری گاهی همراه با وزش باد اعلام شده است. هم اکنون وضعیت جوی استان آذربایجان شرقی با بارش باران همراه می باشد.

منطقه آزاد ارس و شهرستان جلفا با وجود آب و هوای معتدل و مرطوب یکی از مناطق خوش آب و هوای آذربایجان‌شرقی بوده و به دلیل اختلاف ارتفاع بالای جلفا نسبت به دیگر شهرستان ها دمای هوای این شهر در بیشتر روزهای سال گرم و معتدل است.

شهرستان جلفا در فاصله 135 کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان‌شرقی واقع شده و از طریق رودخانه مرزی ارس با جمهوری خودمختار نخجوان و کشور ارمنستان مرز آبی مشترک دارد.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج