با بیش از 13 هزار میلیارد ریال صورت می پذیرد: احداث مجتمع فرو آلیاژ ارس با اشتغالزایی یکهزار و 140 نفر در منطقه آزاد ارس

 با بیش از 13 هزار میلیارد ریال صورت می پذیرد: احداث مجتمع فرو آلیاژ ارس با اشتغالزایی یکهزار و 140 نفر در منطقه آزاد ارس

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از احداث مجتمع فروآلیاژ ارس با اشتغالزایی یکهزار و 140نفر و سرمایه گذاری بیش از 13 هزار و 721 میلیارد ریالی بخش خصوصی در این منطقه خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس، محسن خادم عرب باغی در حاشیه بازدید از پروژه فروآلیاژ ارس پیشرفت فیزیکی این پروژه را رضایت بخش عنوان کرد و افزود: ظرفیت تولید سالانه مجتمع فروآلیاژ ارس در فاز اول 50 هزار تن فروسیلیس و 35 هزار تن سیلیکون متال می باشد.

وی گفت: عملیات احداث این مجتمع که در زمینی به مساحت 100 هکتار از اوایل سالجاری آغاز شده است رضایت بخش بوده و هم اکنون عملیات احداث فازهای اول و دوم در سایت صنایع سنگین منطقه آزاد ارس در حال اجرا می باشد.

عرب باغی با بیان اینکه فازهای بعدی این مجتمع بر اساس بازاریابی های صورت گرفته احداث و تکمیل خواهد شد، از صرفه جویی ارزی قابل توجه این مجتمع خبر داد و افزود: تنها با راه اندازی و آغاز تولید در فاز نخست، بیش از 150 میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور صورت می پذیرد.

وی میزان ظرفیت تولید نهایی این مجتمع را 300 هزار تن در سال اعلام کرد و افزود: محصولات این مجتمع در صنایع فولاد و آلومینیوم کاربرد داشته و بیش از 80 درصد محصولات به کشورهای هدف صادر می شود.

منطقه آزاد ارس بعنوان صنعتی ترین منطقه آزاد ایران با چهار محدوده منفصل در جلفا، نوردوز، خداآفرین و قلی بگلو، در شمال غرب ایران و در 130 کیلومتری مرکز آذربایجان شرقی واقع بوده و با کشورهای آذربایجان، ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان جمهوری آذربایجان هم مرز می باشد.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج