احداث اولین فرهنگسرا در منطقه آزاد ارس/ طراحی اولين فرهنگسرا در ارس آغاز شد

  • 15 دی 1394
  • 13:11
  • فرهنگی
  • 0 دیدگاه
  • 1658 بازدید
  • Article Rating
احداث اولین فرهنگسرا در منطقه آزاد ارس/ طراحی اولين فرهنگسرا در ارس آغاز شد


مدير فرهنگي، آموزشي و هنري سازمان منطقه آزاد ارس، از آغاز طراحی اولين فرهنگسراي فرهنگي، هنري و آموزشي در اين منطقه خبر داد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، ابراهيم نصيري با اعلام اين خبر گفت: عملیات طراحی فرهنگسرای منطقه آزاد ارس آغاز شده و تا پایان سالجاری از سوی مشاور ارایه خواهد شد.
وی افزود: عملیات اجرایی این پروژه بعد از اعلام برآورد ریالی از سوی مشاور و با اختصاص بودجه مورد نیاز از ابتدای سال 1395 توسط سازمان منطقه آزاد ارس شروع می شود.
وی افزود: این مجموعه فرهنگی و هنری در زميني به مساحت حدود سه هزار متر مربع و زیربنای حدود چهار هزار متر
مربعی در یکی از بهترين موقعيت هاي مكاني و در مجاور محدوده مسکونی و ویلایی منطقه احداث می شود.
نصیری با اشاره به كاربري هاي متنوع فرهنگي و خدماتي در اين فرهنگسرا گفت: در طراحي اين فرهنگسرا، عناصر مختلف با کاربری هاي متنوع فرهنگي و خدماتي مانند کتابخانه ها، سالن هاي آمفي تئاتر، كنفرانس، گالري، قرائت خانه و توريسم و همچنین فضاهای آموزشی، هنری و فرهنگی پیش بینی شده و احداث مي شود.
مدیر فرهنگی هنری منطقه آزاد ارس ادامه داد: فقدان فضای مناسب فرهنگی و هنری در منطقه یکی از دغدغه های دیرین اهالی فرهنگ و هنر این منطقه بوده و با احداث این مجموعه نیاز ارس وندان و علاقمندان به فرهنگ و هنر رفع می شود.
وی ضمن تقدیر از توجه ویژه مدیرعامل سازمان در توجه به توسعه زیرساخت های فرهنگی منطقه و اختصاص اعتبارهای
مورد نیاز، افزود: با توجه به وجود پتانسیل های بالقوه در عرصه فرهنگ و هنر در ارس، راه اندازی این مجتمع فرهنگی نقش مهم و موثری در تربیت و کشف استعدادهای این منطقه خواهد داشت.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج