تاکید بر تقویت روابط اقتصادی با کشورهای همسایه/ دروازه های اقتصادی جهان در حال گشایش به روی ایران است

تاکید بر تقویت روابط اقتصادی با کشورهای همسایه/ دروازه های اقتصادی جهان در حال گشایش به روی ایران است

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس در جمع نمایندگان تجار، بازرگانان و سرمایه گذاران کشورهای همسایه و اروپایی گفت: دروازه های اقتصادی جهان در حال گشایش به روی ایران است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس، ابراهیم باقرزاده از سرمایه گذاری ده ها شرکت خارجی از کشورهای مختلف در ارس خبر داد و با بیان اینکه زیرساخت های لازم برای سرمایه گذاری های مشترک ایرانی و خارجی فراهم است، گفت: با تجربه موفق ارس در زمینه سرمایه گذاری های مشترک، ارس کانون توجه سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته است.

وی سرمایه گذاری های مشترک ایرانی و خارجی و بخصوص کشورهای همسایه را امتیازی ارزشمند برای سرمایه گذاران خواند و گفت: منطقه آزاد ارس بعنوان صنعتی ترین منطقه آزاد ایران با وجود پتانسیل های موجود و مشوق های سرمایه گذاری و گمرکی، فرصتی طلایی برای کسب سود و فعالیت های اقتصادی است.

باقرزاده در ادامه ضمن ارایه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در حوزه زیربنایی، گردشگری و عمرانی، بر تقویت روابط تجاری و اقتصادی بین دوکشور تاکید کرد و با اشاره به موفقیت های عرصه سیاست خارجی کشور، گفت: قطعا افزایش ارتباط اقتصادی کشورهای همسایه با ایران منجر به بهبود منافع دوسویه خواهد شد.

مدیرعامل انجمن دوستی ایران و ارمنستان نیز با تاکید بر لزوم تقویت روابط اقتصادی ایران و کشورهای همسایه، با اشاره به روابط اقتصادی ضعیف ایران و ارمنستان، گفت: علی رغم روابط حسنه سیاسی و فرهنگی دو کشور دوست ایران و ارمنستان، متاسفانه بر اساس آمارهای بانک جهانی طی 15 سال گذشته روابط تجاری دو کشور در سطح بسیار پایین می باشد.

سیدمحمدرضا دماوندی با تاکید بر لزوم معرفی عرصه های مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و سایر عرصه های فعال در دو کشور، گفت: روابط اقتصادی ضعیف در بین کشورهای همسایه، حاصل عدم توجه به معرفی دقیق می باشد.

شایان ذکر است هیئت اقتصادی متشکل از تجار و سرمایه گذاران کشور ارمنستان و نمایندگان شرکت های آسیایی و اروپایی در ارمنستان طی سفر دو روزه از منطقه آزاد ارس بازدید کرده و با مسؤلین این منطقه آزاد به بررسی راهکارهای لازم برای فعالیت های اقتصادی پرداختند.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج