خیرین مدرسه ساز سرمایه انسانی در عرصه تعلیم و تربیت هستند

  • 07 خرداد 1394
  • 08:41
  • فرهنگی
  • 0 دیدگاه
  • 527 بازدید
  • Article Rating
 خیرین مدرسه ساز سرمایه انسانی در عرصه تعلیم و تربیت هستند
مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی گفت: خیرین مدرسه ساز سرمایه های مردمی، انسانی و ایمانی تمام نشدنی در عرصه تعلیم و تربیت هستند.

جعفر پاشایی روز چهارشنبه در هفدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان که در منطقه آزاد ارس برگزار شد، ساختن فردای جامعه را مدیون خیران مدرسه ساز دانست.

وی افزود: ساخت مدرسه به عنوان جایگاه مهم در عرصه تعلیم و تربیت بر دوش خیرین مدرسه ساز است تا فرزندان این مرز و بوم دغدغه ای جز تحصیل علم نداشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی کار خیرین مدرسه ساز را نوعی عبادت و عدالت در محرومیت زدایی بدون چشمداشت و بی نیاز از هرگونه تمجید قلمداد کرد.

پاشایی اضافه کرد: خیرین مدرسه ساز با حضور در مناطق محروم و صعب العبور اقدام به مدرسه سازی می کنند و این امر شایسته قدردانی است.

وی افزود: راهیان سبز علم و معرفت سهم بسزایی در تعلیم و تربیت فرزندان ایران اسلامی هم پای معلمین و مربیان بر عهده دارند.

پاشایی ادامه داد: هم اکنون درصد مهمی از مدارس کشور به دست توانای 500 هزار خیر مدرسه ساز در سراسر میهن اسلامی ساخته می شود.

ریس مجمع خیرین مدرسه ساز آذربایجان شرقی نیز در این جشنواره از احداث 535 کلاس درس در سال گذشته توسط 460 خیر نیک اندیش در سطح استان خبر داد.

عبدالله فرمانی میزان مشارکت خیرین مدرسه ساز در امر مدرسه سازی در این مدت را بیش از 460 میلیارد ریال برای احداث 118 باب مدرسه اعلام کرد.

وی افزود: امسال 60 درصد اعتبارات مدرسه سازی استان با تعهد 510 میلیارد ریالی خیرین مدرسه ساز در دست اجراست.

فرمانی با بیان اینکه اعتبارات دولتی به تنهایی جوابگوی تکمیل مدارس نیمه تمام در سطح استان نیست، افزود: باید همه در این کار ارزشمند و حسنه مشارکت کنند.

وی به اهمیت برگزاری جشنواره های خیرین مدرسه ساز در گسترش فرهنگ مشارکت عمومی، تکریم و تشویق خیرین مدرسه ساز که با خدمات ارزنده و شایسته به نظام تعلیم و تربیت یاری می رسانند، اخذ تعهدات برای رفع کمبودها و مشکلات فضاهای آموزشی و پرورشی است.

هفدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز آذربایجان شرقی با حضور خیرین سراسر کشور به میزبانی شهرستان جلفا و منطقه ازاد ارس در محل سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور این شهر برگزار شد.

در این همایش از 17 خیر مدرسه ساز کشوری و استانی با اهدای هدایایی تجلیل به عمل آمد.

همچنین در این جشنواره خیرین احداث 20 باب مدرسه 6 تا 12 کلاسه و تکمیل فضاهای آموزشی در سطح آذربایجان شرقی را به ارزش بیش از 20 میلیارد ریال متعهد شدند.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج