معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس: برای بهبود فضاي تامين مالي از 7 بانك خصوصي دعوت به همکاری کرده ایم

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس: برای بهبود فضاي تامين مالي از 7 بانك خصوصي دعوت به همکاری کرده ایم

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس از دعوت به همکاری از 7 بانک خصوصی کشور برای تسهیل در اجرای سیاست مالی در منطقه آزاد ارس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس معاون اقتصادی و سرمایه گذاری این سازمان با اعلام این خبر گفت: در جهت تسهیل فرایندهای پولی و مالی و ارزی و فعالیت های سرمایه گذاران در منطقه آزاد ارس از 7 بانک خصوصی برای ایجاد شعب دعوت به همکاری کرده ایم.

دکتر حاتمی افزود: بر اساس پیش بینی های انجام شده سال آینده شاهد حضور بانکهای برتر خصوصی در منطقه آزاد ارس خواهیم بود.

ایرج حاتمی اذعان داشت: هم اکنون 7 بانک تجارت ، ملي ، سپه ،رفاه ، ملت ،کشاورزی و صادرات در منطقه آزاد ارس مسقر هستند.

وی با اشاره به اینکه سالانه میلیونها نفر از مرزهای این منطقه تردد دارند افزود: روادید مالی منطقه آزاد ارس با حجم بالایی انجام می شود و نیازمند حضور بانکهای بین المللی است و ما آماده هرگونه همکاری برای حضور بانکهای خارجی هستیم.

وی یادآور شد سازمان منطقه آزاد ارس در سه ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته در ترانزیت خارجی رشد 240 درصدی ، در تولید برای صادرات رشد 130درصدی ،در صادرات قطعی رشد 93 درصدی و در تولید کالاهای صنعتی رشد 53 درصدی را داشته و اهمیت حضور بانکهای بین المللی را بیش از پیش مورد توجه قرار داده است.

گفتنی است منطقه آزاد ارس با 51 هزار هکتار در مجموع بزرگترین منطقه آزاد کشور بوده و دارای 4 محدوده منفصل از هم در شهرستان های جلفا و خداآفرین می با شد و محدوده جلفای آن 20هزار و 500 هکتار مساحت دارد.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج