فرودگاه منطقه آزاد ارس سال آینده ساخته می شود

فرودگاه منطقه آزاد ارس سال آینده ساخته می شود
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد كشور از احداث فرودگاه منطقه آزاد ارس در سال آینده خبر داد.
اكبر تركان در آیین افتتاح و كلنگ زنی ٤٣ پروژه سرمایه گذاری، عمرانی، زیربنایی و گردشگری در منطقه آزاد ارس اظهار کرد: خوشبختانه زیرساخت‌های مورد نیاز برای فعالیت هر چه بیشتر و بهتر واحدهای تولیدی و صنعتی در مناطق آزاد كشور فراهم است، ولی باید تمام تلاش خودمان را در راستای تكمیل هرچه بیشتر زیرساخت‌ها انجام دهیم.
وی افزود: قبل از دعوت و جذب سرمایه گذار باید تمامی زیر ساخت‌های مورد نیاز را تأمین كنیم. تأمین زیرساخت های لازم (آب، گاز و برق صنعتی) برای تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی در این منطقه شایسته تقدیر است.
وی با ابراز رضایت از اقدامات انجام شده در منطقه تجاری و صنعتی آزاد ارس تصریح كرد: خوشبختانه در سایه این فعالیت‌ها، چهره جلفا در حال تغییر است و به سمت توسعه و شكوفایی حركت می‌كند و پرداختن به توسعه گردشگری همگام با پیشرفت صنعت و تولید موجب رونق این منطقه شده است.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد كشور در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد در اطراف رود ارس باید ١٠ دهكده ساحلی و هر یک با معماری مشخص ایجاد شود.
به گفته تركان، فرودگاه یكی از جدی‌ترین نیازهای منطقه آزاد ارس برای جذب سرمایه های بیشتر و نیز توسعه گردشگری است و باید با ایجاد فرودگاه، شاهد پروازهای مستقیم از این منطقه باشیم.
وی همچنین در بخشی از سخنان خود با تاكید بر لزوم جذب هرچه بیشتر سرمایه گذار در این منطقه، عنوان كرد: انجمن شناسایی استعدادها در تمامی زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و ... در این منطقه ایجاد شود.
وی در همین راستا با بیان اینكه باید از استعدادهای كشور مراقبت و محافظت كرد ادامه داد: باید كاری كنیم كه تمامی استعدادها شكوفا شوند.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج