عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد ارس: گمرک پله ی پرتاب برای توسعه اقتصاد مرکز خداآفرین منطقه آزاد ارس است

عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد ارس: گمرک پله ی پرتاب برای توسعه اقتصاد مرکز خداآفرین منطقه آزاد ارس است

عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد ارس در مراسم افتتاح گمرک منطقه آزاد ارس در مرکز خداآفرین، افتتاح این مرکز را پله ی پرتاب برای توسعه اقتصاد و صنعت و تجارت منطقه خداآفرین عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد ارس صادق نجفی با اشاره به طرح احداث شهرک مشترک سرمایه گذاری ایران و آذربایجان در محدوده قلی بگلو منطقه آزاد ارس اذعان داشت: با احداث شهرک مشترک سرمایه گذاری ایران و آذربایجان در محدوده قلی بگلو زمینه گسترش گمرک منطقه آزاد ارس در خداآفرین فراهم می شود که به تبع آن ایجاد سایر امکانات در این منطقه با سرعت قابل توجهی افزایش می یابد.

این عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد ارس بر لزوم تقویت فرهنگ و افکار در زمینه اقتصاد و تجارت در منطقه خداآفرین تاکید کرد و افزود: به جهت اینکه مردم عوامل اصلی توسعه ی گمرک خواهند بود ضروری است در اولین فرصت اطلاع رسانی های وسیعی در باره نحوه ی قوانین مناطق آزاد و گمرکات و اصول تجارت انجام گیرد.

نجفی نقش مردم را در موفقیت گمرک در این منطقه اصلی ترین عامل برشمرد و با تاکید بر لزوم همکاری و همدلی اهالی با مسولین تصریح کرد: مردم رکن اصلی هر سرمایه گذاری هستند و گمرک سرمایه گرانبها و هدیه ای ارزشمند برای مردم این منطقه است و نباید با کم توجهی این فرصت گرانقدر از دست برود.

وی تلاش دولت را در راستای محرومیت زدایی مطلق از مناطق محروم کشور عنوان کرد و گفت: در سایه ی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نعمات الهی روز به روز عاید ملت شریف ایران اسلامی می شود و وظیفه تمام مردم شکر گذاری و تلاش مضاعف و همکاری با دولتمردان است.

وی افزود: با رونق گمرک تعاونی ها نیز یکی از عوامل اصلی تسهیل کننده صادرات خواهند بود. اضافه می شود گمرک منطقه آزاد ارس در مرکز خداآفرین با حضور معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک کشور در زمینی به مساحت 2 هکتار در محل کمپ خداآفرین واقع در شهرستان خداآفرین آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج