نشست مدیران عامل مناطق آزاد ارس و ترابوزان در ترکیه

نشست مدیران عامل مناطق آزاد ارس و ترابوزان در ترکیه

 

مدیران عامل مناطق آزاد ارس و ترابوزان ترکیه در نشست مشترک بر لزوم توسعه همکاری های مشترک تاکید کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب باغی در دیدار با طلعت شیویل اوغلو مدیرعامل منطقه آزاد ترابوزان ضمن پیشنهاد خواهر خواندگی منطقه آزاد ارس و منطقه آزاد ترابوزان، بر لزوم توسعه همکاری های دوسویه تاکید کرد.

در این نشست مدیران عامل مناطق آزاد ارس و ترابوزان در رابطه با توسعه روابط اقتصادی و سرمایه گذاری های مشترک گفتگو کرده و راهکارهای لازم را مورد برسی قرار دادند.

همچنین مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در دیدار با سرکنسول ایرن در ترکیه نیز برای افزایش همکاری های سرمایه گذاری بین تجار و صاحبان صنایع منطقه آزاد ترابوزان اعلام آمادگی کرد.

در این دیدار نیز سرکنسول ایران با بیان اینکه ارس ظرفیت های خوبی برای توسعه روابط با منطقه آزاد ترابوزان دارد، گفت: آماده ایجاد ارتباط بیشتر بین تجار و سرمایه گذاران ایران و ترکیه هستیم.

بر اساس این گزارش، طبق توافق های بعمل آمده مقرر شد در راستای سهولت آشنایی تجار و سرمایه گذاران ترکیه با مناطق آزاد ایران، قوانین این مناطق به زبان ترکی استانبولی ترجمه شده و به همراه مشخصات پروژه های قابل سرمایه گذاری در این مناطق به ترکیه ارسال شود. همچنین حمایت از تجار طرفیت در مرزها، تبادل اطلاعات از طریق وب سایت های رسمی، دعوت از آژانس های مسافرتی دو کشور برای توسعه روابط گردشگری، ایجاد خط پرواز مستقیم ترابوزان-تبریز و بازدید اعضای اتاق صنعت و سرمایه گذاران ترک از مناطق آزاد ارس و ماکو از دیگر موارد مورد توافق بین دو هیات بود.

گفتنی است دیدار با مسؤلان اقتصادی و گردشگری ترابوزان و بازدید از بندر و منطقه آزاد ترابوزان و بازدید از هولدینگ اولسوی از جمله برنامه های هیات ایرانی متشکل از مدیران عامل مناطق آزاد ارس و ماکو، مسؤلین اقتصادی و هیات های سرمایه گذاری و گردشگری استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان در ترکیه بود.

همچنین طی این سفر، همایش مشترک ایران و ترکیه در اتاق صنعت ترکیه برگزار شد که استاندار، فرماندار، شهردار و رئیس اتاق بازرگانی ترکیه نیز حضور داشته و مسؤلین هیات ایرانی از جمله مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در این همایش به ایراد سخنرانی پرداختند.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج