سفر استانداران ترک به ارس/ منطقه آزاد ارس در آینده نزدیک به یکی از قطب های سرمایه گذاری صنعتی و تجاری در منطقه تبدیل می شود.

سفر استانداران ترک به ارس/ منطقه آزاد ارس در آینده نزدیک به یکی از قطب های سرمایه گذاری صنعتی و تجاری در منطقه تبدیل می شود.

 استاندار ترک: منطقه آزاد ارس در آینده نزدیک به یکی از قطب های سرمایه گذاری صنعتی و تجاری در منطقه تبدیل می شود.

استانداران دو استان آردهان و قارص ترکیه در بازدید از منطقه آزاد ارس توسعه منطقه آزاد ارس و توانمندیهای آنرا فراتر از شنیده ها توصیف کرده و برای معرفی و تشویق حضور سرمایه گذاران کشورشان در این منطقه تجاری و صنعتی اعلام آمادگی کردند.. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس استانداران آردهان و قارص ترکیه در حاشیه نخستين همايش همكاري هاي اقتصادي استان هاي همجوار ايران و تركيه در تبريز از منطقه آزاد ارس بازدید کرده و از نزدیک با فعالیت ها و توانمندیهای این منطقه آشنا شدند. استاندار ایالت آردهان هدف از سفر به منطقه آزاد ارس را کسب اطلاعات کافی و بررسی امکانات موجود برای همکاری های تجاری و صنعتی اعلام کرد و افزود: منطقه آزاد ارس به منظور ایجاد مکانی جهت جذب سرمایه گذاری و توسعه اقتصاد و صنعت در شمال غرب ایران ایجاد شده و به جهت نزدیکی به استانهای آردهان و قارص مورد توجه برای توسعه همکاریهای اقتصادی است. وی درخشان بودن آینده منطقه آزاد ارس را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: موقعیت استراتژیکی و قرارگیری در شاهراه های تجاری منطقه ای و بین المللی، منطقه آزاد ارس را در آینده نزدیک به یکی از قطب های سرمایه گذاری صنعتی و تجاری در منطقه مبدل خواهد کرد. مصطفی تک من که علاوه بر عهده دار بودن استانداری ایالت آرداهان رئیس یکی از آژانس های توسعه ای ترکیه را نیز عهده دار می باشد در پاسخ به این سوال خبرنگاران که منطقه آزاد ارس را چگونه به سرمایه گذاران ترکیه معرفی خواهید کرد گفت: آنچه که دیده ایم فراهم بودن شرایط مناسب برای سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس بوده است و قطعا این اطلاعات را در اختیار سرمایه گذاران خواهیم گذاشت. استاندار ایالت قارص: مشوق سرمایه گذاران برای حضور در منطقه آزاد ارس خواهیم بود استاندار ایالت قارص نیز با بیان اینکه مشوق سرمایه گذاران برای حضور در منطقه آزاد ارس خواهیم بود گفت: ترکیه همواره به دنبال ایجاد ارتباط اقتصادی و تجاری با ایران بوده و از مهم ترین اهداف این سفر تحکیم و تداوم ارتباط با استان های همجوار دو کشور است. احمد کارا با اشاره به وجود امتیازهای ویژه برای سرمایه گذاران در مناطق آزاد گفت: منطقه آزاد ارس نیز با توجه به ایجاد شرایط ویژه برای سرمایه گذاران از جمله حذف عوارض گمرکی و معافیت 20 ساله مالیات مکان مناسبی برای ایجاد ارتباطی دیگر در زمینه های صنعتی و تجاری بین دو کشور است. وی گفت: در رابطه با ایجاد روابط تجاری و صنعتی با استاندار آذربایجان شرقی به توافق رسیده ایم و برداشت های خودمان را به تجار و بازرگانان ترکیه جهت سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس انتقال خواهیم داد. این مقامات ترکیه ای بر استفاده مناسب از ظرفيت هاي تجاري دو طرف تاكيد كرده و راه اندازي آژانس بين المللي همكاري هاي اقتصادي بين شمال تركيه و شمالغرب ايران را موثرترین راه برای گسترش روابط اقتصادی و بازرگانی اعلام کردند. استانداران ایالت های آردهان و قارص در حاشیه این دیدار از فازهای صنعتی و اماکن تاریخی و تفرجی منطقه آزاد ارس بازدید کردند. استانداران ايالت هاي قارص و آرداهان تركيه به دعوت استاندار آذربايجان شرقي و با توجه به شركت 40 واحد توليدي بازرگاني از كشور تركيه در نوزدهمين نمايشگاه بين المللي تبريز به اين شهر سفر كرده بودند.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس:

نظر مثبت استانداران ترک نسبت به ارس راهگشای سیاست های روابط تجاری و صنعتی مناطق هم مرز دو کشور خواهد بود

این سفر با رویکرد معرفی توانمندیهای منطقه آزاد ارس به استانداران استان های همجوار کشور با ترکیه ترتیب داده شد که نتایج قابل قبولی داشت. معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس با مثبت ارزیابی کردن نتایج بازدید استانداران ایالت های آردهان و قارص ترکیه اظهار داشت: توانمندیهای منطقه آزاد ارس را در این بازدید به این مقامات ترک معرفی کردیم که نتایج مثبت و قابل قبولی را در بر داشت. دکتر حاتمی افزود: استانداران آردهان و قارص بعد از مشاهده امکانات و توانمندیهای منطقه آزاد ارس ابراز علاقمندی کردند که در آینده نزدیک سرمایه گذاران آزانس های توسعه ای از جمله آژانس آناتولی که استاندار آردهان ریاست آن را عهده دار است در منطقه آزاد ارس جهت سرمایه گذاری حضور یابند. وی گفت : هم اکنون نیز سرمایه گذاران ترک در منطقه آزاد ارس در حال فعالیت های تولیدی و صنعتی می باشند.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج