توانمندیهای منطقه آزاد ارس در نمایشگاه اختصاصی ایران اکسپو 2011 در استانبول معرفی می شود

توانمندیهای منطقه آزاد ارس در نمایشگاه اختصاصی ایران اکسپو 2011 در استانبول معرفی می شود

سازمان منطقه آزاد ارس با هدف معرفی توانمندیهای سرمایه گذاری و ارائه فرصتها و پروژه های این منطقه از 31 شهریور در نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در استانبول (ایران اکسپو 2011) شرکت می کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس معاون اقتصادی و سرمایه گذاری این سازمان با اعلام این خبر گفت: با 37 طرح و پروژه با عنوان فرصت های سرمایه گذاری منطقه آزاد تجاری- صنعتی ارس در این نمایشگاه که از 31 شهریور الی 3 مهرماه در استانبول برگزار خواهد شد حضور داریم.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس میزان حجم سرمایه گذاری فرصتهای ارائه شده در این نمایشگاه را در مجموع حدود 800 میلیون دلار اعلام کرد. وی گفت: در این نمایشگاه سازمان ها ، شرکت ها و ارگان های ایرانی تمام توانمندی های سرمایه گذاری خود را به سرمایه گذارانی از ترکیه و سایر کشورها ارائه می کنند.

دکتر حاتمی تصریح کرد: سازمان منطقه آزاد ارس نیز با هدف معرفی فرصت ها و پروژه های قابل سرمایه گذاری در این نمایشگاه حضور پررنگ خواهد داشت.

وی یادآور شد منطقه آزاد ارس با ارائه 40 فرصت و پروژه سرمایه گذاری در سومین همایش بین المللی سرمایه گذاری آذربایجان شرقی با حجم سرمایه گذاری بالغ بر 13هزار و 410 میلیارد ریال در زمینه های مختلف گردشگری، صنعتی، کشاورزی و عمرانی و زیربنایی طراحی و ارائه شده بود شرکت داشت که نتیجه آن عقد 31 تفاهم نامه به ارزش یک میلیارد دلار بود.

دکتر حاتمی با اشاره به مزایا و امتیازهای سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس گفت: قرارگیری در مرزهای سه کشور آذربایجان و ارمنستان و نخجوان ، نزدیکی به مرزهای کشور ترکیه ، جاده های ترانزیتی ، راه آهن با سابقه یکصد ساله ، گمرک با سابقه 60 ساله ، انبارهای دپوی انواع کالا ، معافیت مالیات 20 ساله و گمرکی در داخل منطقه ، تسهیلات تفکیک و ترخیص کالا به داخل ایران، قرارگیری در مسیر کریدور شمال ـ جنوب از جمله مزایای این منطقه برای سرمایه گذاری است که مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته می گیرد. نمایشگاه ایران اکسپو -2011 از تاریخ 22 لغایت 25 سپتامبر 2011 ( 31 شهریور الی 3 مهر ماه 1390 ) دراستابول برگزار خواهد شد .

این نمایشگاه در فضایی به مساحت1000 مترمربع و با حضور بیش از پنجاه شرکت ایرانی در زمینه های متنوع کالا و خدمات با مدیریت شرکت نمایشگاهی ارومیه و در حاشیه نمایشگاه بین المللی غذا در محل نمایشگاه سی ان آر به اجرا در خواهد آمد.

گفتنی است منطقه آزاد ارس با 51هزار هکتار در مجموع بزرگترین منطقه آزاد کشور بوده و دارای 4 محدوده منفصل از هم در شهرستانهای جلفا و کلیبر در آذربایجان شرقی می باشد.

 

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج