نخستین نمایشگاه حجاب و عفاف در نقطه صفر مرزی ایران و نخجوان برگزار می شود

نخستین نمایشگاه حجاب و عفاف در نقطه صفر مرزی ایران و نخجوان برگزار می شود

نمایشگاهی با هدف ترویج فرهنگ حجاب و عفاف و تبیین ارزشهای اسلامی در نقطه صفر مرزی ایران و نخجوان در جوار گمرک مسافری جلفای منطقه آزاد ارس با عنوان شمیم حیا از 26 تا 31 شهریور ماه سال جاری برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری این سازمان با اعلام این خبر گفت: این نمایشگاه در جوار مرز ایران و نخجوان در 35 غرفه و با اراعه آثار هنرمندان و اساتید استان و دیگر محصولات فرهنگی از جمله کتاب ، سی دی ،پوسترهای پژوهشی درباره حجاب ماقبل و بعد از اسلام در راستای حفظ و ترویج ارزشهای دینی و انقلابی برگزار می شود.

نجف زاده افزود: این نمایشگاه که با مشارکت امور خانواده و بانوان استانداری آذربایجان شرقی برگزار می شود  با محوریت حفظ ، توسعه و ترویج فرهنگ اسلامی ایرانی با ارائه غرفه های تخصصی در زمینه پوشش های اسلامی با سلایق و نیازهای بانوان امروز جامعه برپا خواهد شد.

دکتر نجف زاده افزود: مرز ایران و نخجوان در جلفای منطقه آزاد ارس بعد از فرودگاه مهرآباد دومین گمرک پرتردد مسافری کشور می باشد که روزانه بین 5 الی 10 هزار نفر از این مرز تردد دارند و نیازمند توجه بیشتر به مسائل حجاب و عفاف است.

گفتنی است منطقه آزاد ارس با 51 هزار هکتار در شمال غرب کشور هم مرز با کشور های ارمنستان و آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان می باشد و بدلیل وجود جاذبه های طبیعی ، تاریخی و تفریحی مورد توجه و اقبال گردشگران و توریسم قرار دارد طوریکه فقط در ایام نوروز امسال بیش از یک میلیون و هشتصد هزار نفر به منطقه آزاد ارس مسافرت کرده بودند.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج