اولین روز سال نو ارس با یاد و خاطره شهدا

اولین روز سال نو ارس با یاد و خاطره شهدا

منطقه آزاد ارس در نخستین روز از سال نو در حالی میزبان خیل گردشگران داخلی و خارجی است که مطابق یک سنت حسنه، یاد شهدا و تازه درگذشتگان گرامی داشته می شود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد ارس، بر اساس این سنت حسنه تا ظهر اول فروردین هر سال و قبل از برگزاری مراسم های دید و بازدید، یاد و خاطره شهدا و البته تازه درگذشتگان در یک مراسم گرامی داشته می شود.
طبق این عرف و سنت زیبا، ارسوندان و همچنین مهمانان نوروزی در مراسم نوعید مشترکی که از سوی معتمدین شهر، خانواده های شهدا و نیز درگذشتگانی که در طول سال عزیزان خود را از دست داده اند برگزار می شود، شرکت کرده و با خانواده های معظم شهیدان سرافراز اسلام و دیگر درگذشتگان ابراز همدردی می کنند.
در آخرین شب سال 94 هم بسیاری از مهمانان نوروزی و ارسوندان در مزار شهدا حضور یافته و با نثار فاتحه و عطر افشانی با آرمان های آنان تجدید پیمان کردند.
استاندار آذربایجان شرقی نیز دیروز و در جریان سفر یک روزه خود به منطقه آزاد ارس، در مزار شهدای مرزبانی در نقطه صفر مرزی جلفا حاضر شد و با اهدای گل و قرائت فاتحه، یاد و نام این مدافعان غیور مرزهای کشورمان را گرامی داشت.
مسجد جامع جلفا هم که محل مزار شهدای گمنام است، شاهد حضور گروه های مختلف مردمی ارسوندان و گردشگران نوروزی بود که همراه با پخش نذری های مختلف جلوه خاصی به این مقصد مهم گردشگری کشورمان داده بود.


لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج