بازدید سلطانی فر از کلیساهای ثبت جهانی شده ارس

بازدید سلطانی فر از کلیساهای ثبت جهانی شده ارس

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه سفر خود به منطقه آزاد ارس، بعدازظهر امروز از کلیساهای ثبت جهانی شده جلفا بازدید کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد ارس، مسعود سلطانی فر در معیت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و جمعی از اعضای ستاد تسهیلات سفر این منطقه آزاد از کلیسای چوپان در حومه جلفا دیدن کرد و از نزدیک در جریان آخرین مراحل مرمت این کلیسای ثبت شده در فهرست سازمان علمی ، فرهنگی و تربیتی ملل متحد ملل متحد قرار گرفت.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین در بازدید از کلیسای ثبت جهانی شده سنت استپانوس با ظرفیت های تدارک دیده شده منطقه آزاد ارس برای پذیرایی از گردشکران نوروزی در این سایت توریستی جلفا آشنا شد.

کلیسای چوپان یا نمازخانه چوپان که در زبان محلی به «ناخیرچی» هم مشهور است در ۵ کیلومتری غرب جلفا، مرکز منطقه آزاد ارس در کرانه های رود مرزی ارس و در میان کوه های رسوبی سرخ رنگی قرار گرفته است.

کلیسای سنت استپانوس نیز که دومین کلیسای مهم ارامنه ایران پس از قره کلیسا به شمار می رود و دارای اهمیت بین المللی است در 26 كيلومتری غرب جلفا در محلی به نام دره شام واقع است.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج