معاون رئیس جمهور: اظهار رضایتمندی گردشگران ارس ارزشمند است

معاون رئیس جمهور: اظهار رضایتمندی گردشگران ارس ارزشمند است

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: اظهار رضایتمندی گردشگران نوروزی منطقه آزاد ارس برای خادمان ستاد هماهنگی خدمات سفر و ستاد تسهیلات نوروزی ارس ارزشمند است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد ارس، مسعود سلطانی فر در حاشیه بازدید از کلیسای چوپان در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در بازدید از چند سایت گردشگرپذیر جلفا شاهد استقبال گسترده مهمانان نوروزی بودیم و عموماً به خاطر اقدامات انجام گرفته توسط سازمان منطقه آزاد ارس اظهار رضایت می کردند که برای ما بسیار ارزشمند است.
وی افزود: این رضایتمندی در سایه تدبیر مدیرعامل و اعضای ستاد تسهیلات نوروزی منطقه آزاد ارس و انجام برخی مرمت ها و بازسازی ها در سایت های گردشگرپذیر تاریخی بوده است.
معاون رئیس جمهور با تاکید بر تلاش همه دستگاه های اجرایی برای حرکت در مسیر جلب رضایتمندی بیشتر گردشگران، افزود: باید توجه داشته باشیم که با ارائه سرویس های بیشتر و خدمات موردنظر گردشگران، موجبات رضایتمندی بیش از گذشته آنان را فراهم کنیم.
وی اضافه کرد: خوشبختانه با تلاش خوب سازمان منطقه آزاد ارس و همکاری سازمان میراث فرهنگی، اتفاقات خوبی در یکی دو سال گذشته در ارس رخ داده که اگر همین روند ادامه داشته باشد گردشگری منطقه آزاد ارس متحول خواهد شد.
سلطانی فر با بیان اینکه سابقه تاریخی تمدنی 11هزار ساله کشورمان حدود 800 هزار تا یک میلیون مکان، بنا، سایت و محوطه تاریخی را در سطح کشورمان به یادگار گذاشته است، گفت: در 85 سال گذشته که زمان وضع اولین قانون حفظ و حراست از عتیقه جات و بناهای تاریخی بوده تا کنون توانسته ایم فقط حدود 32 هزار مورد از این مکان ها را شناسایی و ثبت ملی کنیم.
وی افزود: مرمت، بازسازی و نگهداری این مکان های تاریخی هزینه بالایی دارد که اگر همگرایی دستگاه های اداری و نهادهای دیگر نباشد نمی توان از عهده این مسئولیت سنگین برآمد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه اهتمام سازمان منطقه آزاد ارس در حوزه رونق گردشگری قابل تقدیر و تحسین است، اضافه کرد: سازمان منطقه آزاد ارس برای مرمت و نگهداری از ابنیه تاریخی پیش قدم است و خوشبختانه اکنون شاهد بازسازی بسیاری ازمکان های تاریخی جلفا و منطقه آزاد ارس هستیم.
سلطانی فر افزود: اکنون احساس مسئولیت در حوزه مرمت، بازسازی و بهره برداری از بناهای تاریخی یک فضیلیت و ارزش برای دستگاه های اداری تلقی می شود که برای ما در سازمان میراث فرهنگی پراهمیت و ارزشمند است.
وی با بیان اینکه به تازگی کلیپی از اقدامات انجام شده در حوزه مرمت ابنیه تاریخی در استان های مختلف کشور در هیات دولت به نمایش درآمد و تحسین رئیس جمهور و اعضای کابینه را به همراه داشت، گفت: از سفر به منطقه آزاد ارس هم کلیپ و گزارشی تهیه و به هیات دولت ارئه خواهد شد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: منطقه آزاد ارس از حیث ممتاز بودن در حوزه گردشگری تاریخی و فرهنگی، گردشگری طبیعی، گردشگری سلامت و گردشگری مذهبی و دینی از یک سو و از حیث مرزی بودن از سوی دیگر برای سازمان میراث فرهنگی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ظهر امروز وارد منطقه آزاد ارس شد و تا کنون از کلیساهای ثبت جهانی شده سنت استپانوس و چوپان و نیز پایانه مرزی جلفا بازدید کرده است. مسعود سلطانی فر در ادامه سفر دو روزه خود از برخی سایت های گردشگرپذیر دیگر جلفا مانند مجموعه کردشت و کاروانسرای خواجه نظر نیز دیدار خواهد داشت. مقرر است در این سفر از سند ثبت ملی یک آئین نوروزی ویژه منطقه آزاد ارس که به تازگی در فهرست آثار ناملموس کشورمان قرار گرفته نیز رونمایی شود.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج