نامزدی جلفا به عنوان شهر برتر گردشگری ایران موفقیت بزرگی است/استارت ساخت فرودگاه ارس در سال جاری

  • 29 فروردین 1395
  • 15:40
  • گردشگری
  • 0 دیدگاه
  • 1752 بازدید
  • Article Rating
نامزدی جلفا به عنوان شهر برتر گردشگری ایران موفقیت بزرگی است/استارت ساخت فرودگاه ارس در سال جاری
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: نامزدی جلفا به عنوان شهر برتر گردشگری ایران موفقیت بزرگی است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب باغی در حاشیه ملاقات با نمایندگان گروه صنعتی تاتا هند در تبریز، اظهار کرد: نسبت به انتخاب جلفا به عنوان شهر برتر گردشگری ایران بسیار خوشبین هستیم و امیدواریم با تحقق این امر، پازل جهش گردشگری آذربایجان شرقی پس از انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال 2018 میلادی تکمیل شود.
وی گفت: امیدواری ما نسبت به قطعی بودن انتخاب جلفا به عنوان شهر برتر گردشگری ایران از آن روست که در جریان بازدید نوروزی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از ارس، خود آقای سلطانی فر اعلام کردند که این منطقه آزاد در مقایسه با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در حوزه مرمت و عمران آثار باستانی و تاریخی پیشرو است.
عرب باغی افزود: این پیشگامی در حوزه مرمت آثار تاریخی در کنار میزبانی شایسته از میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی در نوروز 95 همه ارسوندان و مسئولان منطقه آزاد ارس را نسبت به انتخاب قطعی جلفا به عنوان شهر برتر گردشگری ایران به شدت امیدوار و خوشبین کرده است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس اضافه کرد: ویژگی ارس در نوروز 95 این بود که تلاش دستگاه های اداری مستقر در منطقه و اقشار مختلف ارسوندان به ویژه جامعه اصناف و بازاریان در همنوایی با مسئولان ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد ارس برای جلب رضایتمندی مهمانان نوروزی به ثمر نشست و شاهد تحقق رضایتمندی از سوی گردشگران بودیم.
تبیین اولویت های عمرانی ارس
وی در ارزیابی از سال 94 نیز گفت: درآمدهای مصوب در چارچوب بودجه پارسال به خوبی تحقق یافت و پروژه ها و طرح های تعریف شده، مطابق انتظار پیش رفت و در مجموع، 94 سال خوبی برای ما از منظر اجرای پروژه های مختلف بود و امید می رود در سال 95 نیز برنامه های مصوب به همین نحو عملیاتی شود.
عرب باغی در تبیین پروژه های شاخص عمرانی ارس در سال جاری اظهار کرد: ادامه عملیات ساخت اتوبان جلفا – مرند و شروع عملیات ساخت فرودگاه ارس مهم ترین برنامه های عمرانی منطقه آزاد ارس در سال 95 است.
وی افزود: اتوبان جلفا – مرند در زمان حاضر 45 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مطابق جدول زمانبندی، اواخر امسال به بهره برداری خواهد رسید. در مورد فرودگاه ارس نیز با پشت سر گذاشتن موانع، در مرحله اخذ مجوزهای لازم از سازمان هوانوردی هستیم و امسال عملیات عمرانی این پروژه استارت خواهد خورد.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج