رسانه ملی موثرترین ابزار تغییر رفتارهای اقتصادی جامعه در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی است

رسانه ملی موثرترین ابزار  تغییر  رفتارهای اقتصادی جامعه در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی است
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: رسانه ملی موثرترین ابزار همسو سازی رفتارهای اقتصادی جامعه در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب باغی در دیدار با مدیرکل صداو سیمای مرکز آذربایجان شرقی گفت : برای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی، باید فرهنگ لازمه ی آن در جامعه ایجاد و نهادینه شود تا رفتارهای اقتصادی آحاد جامعه در این مسیر قرار گیرند که در این میان رسانه ی ملی به عنوان موثرترین ابزار در جهت اقناع فرهنگ جامعه میتواند نقش بی بدیل ایفا نماید
عرب باغی افزود: پرداخت رسانه ی ملی به این موضوع مستلزم تعیین ماموریت، برنامه ریزی جامع محتوایی، برنامه سازی مطلوب و مدیریت هوشمندانه و کارآمد است.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس با ابراز خرسندی از تولید برنامه های اقتصادی با محوریت ظرفیتی صنعتی و تجاری استان بخصوص منطقه آزاد ارس در شبکه استانی سهند گفت: با توجه به موقعیت و ظرفیت ویژه ارس در عرصه های صنعت و تجارت، سرمایه گذاران میتوانند با بهره مندی از قوانین خاص گمرکی و مالیاتی محصولاتی با ارزش افزوده بالا و تکنولوژی روز دنیا تولید و صادر کنند.
وی برنقش اساسی برنامه سازان شبکه استانی در شناساندن ظرفیت های این منطقه اشاره کرد و گفت: این منطقه به لحاظ موقعیت استراتژیک و وجود زیرساخت های لازم برای سرمایه گذاری و رونق تولید و صادرات، به یکی از قطب های اقتصادی مهم ایران تبدیل شده که همکاری صداوسیمای استان برای شناساندن آن در برنامه های رادیو و تلویزیون مشهود و ملموس و البته قابل تقدیر است.
عرب باغی اطلاع رسانی گسترده و صادقانه در رسانه های مختلف را بهترین راه حل برای گام نهادن در میدان رقابت با رقبای جهانی دانست و گفت : منطقه آزاد ارس با تمامی پتانسیل های بالقوه و کم نظیر اقتصادی همچون هم مرزی با کشورهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان، نزدیکی به کشورهای cis، وجود زیرساخت های گمرکی و ترانزیتی، قرارگیری در کریدور شمال- جنوب و ده ها مزیت دیگر جایگاه ممتازی در بین مناطق آزاد ایران دارد.
در این دیدار لطیفی مدیرکل شبکه استانی سهند نیز با اشاره پتانسیل های بالای اقتصادی ارس گفت : این منطقه به واسطه جذب سرمایه های داخلی و خارجی می تواند قطاراقتصادی استان و حتی کشور را در ریل دقیق و درست اقتصاد مقاومتی قرار دهد.
وی افزود : منطقه آزاد ارس سهم ویژه ای در برنامه رسانه ملی دارد و برنامه سازان شبکه استانی سهند تولیدات رادیویی و تلویزیونی خود را در راستای فرهنگ ‌سازی پیرامون اقتصاد مقاومتی با محوریت این منطقه آماده پخش میکنند.
لطیفی اشتغال‌زایی، سرمایه‌گذاری، تولید، صنعت، کشاورزی و صادرات را از مزیت های منطقه آزاد دانست و گفت: هیچ پیشرفتی در حوزه اقتصاد نمایان نمیشود مگر با دریچه و پنجره رادیو و تلویزیون، چرا که همین رسانه ها میتوانند ازآغاز یک جریان اقتصادی تا به سرانجام رسیدن آن در کنار مردم و این حرکت اقتصادی باشند.
مدیرکل شبکه استانی سهند گفت: در سال گذشته بالغ بر 270 خبر ، بالغ 150 مورد برنامه رادیویی و بیش از 70 عنوان برنامه تلویزیونی به صورت زنده و تولیدی از منطقه آزاد ارس بروی آنتن پخش شبکه استانی سهند قرار گرفته است
وی افزود: همچنین بواسطه شبکه استانی سهند برنامه های زنده و تولیدی موثری نیز در حوزه های مختلف از شبکه های سراسری و از این منطقه تولید و پخش شده است.
لطیفی گفت : رسانه مفسر اقتصاد مقاومتی بوده و در شناخت حقیقی مردم از این مفهوم ارزشمند نقش موثری ایفا میکند و در این راستا کارشناسان و فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران منطقه آزاد ارس باید رسانه ملی را همراهی کنند.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج