استاندار ارزروم: مدیریت صحیح در ارس مشهود است

استاندار ارزروم: مدیریت صحیح در ارس مشهود است

 

استاندار ارزروم ترکیه در جلسه ای در منطقه آزاد ارس گفت: ایجاد محدوده های اختصاصی برای فعالیت های مختلف در ارس بیانگر مدیریت صحیح است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، احمد آلتی بارماک در جلسه ای با حضور فرماندار جلفا و معاون اقتصادی و سرمایه گذاری ارس، جداسازی سایت های مختلف صنعتی، تجاری، کشاورزی، آموزش عالی و گردشگری را قابل توجه و خوب ارزیابی کرد.

وی در این دیدار با اشاره به ایجاد زیرساخت ها در مناطق مختلف ارس و بخصوص سایت کشاورزی برای تولید و صادرات محصولات را نکات مثبت در این منطقه دانست و گفت: نتایج این سفر را در جلسه ای با کارآفرینان ترکیه مطرح کرده و از آنان برای حضور در این منطقه دعوت خواهیم کرد.

وی گفت: در صورت ارایه ضمنانت بین المللی امکان توسعه روابط در قالب فعالیت های تجاری و حقوق مشارکتی و همچنین ترانزیت کالا وجود دارد.

استاندار ارزروم با بیان اینکه ترکیه در راهسازی و تونل سازی پیشرفت های خوبی داشته و در آینده زمان دسترسی دو کشور از طریق راه زمینی کاهش می یابد، ایجاد تورهای گردشگری زمینی تبریز-ارزروم را زمینه خوبی برای افزایش روابط تجاری و گردشگری عنوان کرد.

وی به پیوند تاریخی و خواهر خواندگی تبریز و ارزروم اشاره کرد و گفت: فضا برای افزایش ارتباطات آماده است و باید با پیگیری سرکنسول های دوطرف شاهد گسترش روابط دوسویه باشیم.

شهردار ارزروم نیز در این جلسه با بیان اینکه فعالیت های اقتصادی خوبی در منطقه آزاد ارس اجرا شده است، نبود ارتباطات دوسویه قابل قبول را ضعف بزرگی برای دو شهر تبریز و ارزروم دانست و گفت: تبریز و ارزروم خواهرخوانده هستند و باید برای توسعه روابط دوسویه از طریق رفت و آمدها تلاش کنیم.

محمت سکمن با اشاره به نبود وضعیت مناسب ارتباط هوایی تبریز- ارزروم، با تاکید بر لزوم ایجاد راه های دسترسی آسان بین دو استان، گفت: زمینه های توسعه روابط دو استان وجود دارد و در صورت راه اندازی تورهای مشترک تجاری و گردشگری و تسهیل در راه های دسترسی هوایی و زمینی شاهد بهبود روابط خواهیم بود.

وی افزود: لازم است اتاق های بازرگانی، شهرداری ها و استانداری ها با افزایش ارتباطات و تعامل های دوسویه در مسیر معرفی بیش از پیش تبریز و ارزروم قدم بردارند.

وی افزود: آماده هستیم با یک سفر در قالب تور زمینی بین تبریز و ارزروم زمینه افزایش روابط تجاری و تفریحی بین دو شهر را آغاز کنیم.

در این جلسه تعدادی از مدیران عامل شرکت های ترکیه ای فعال در منطقه آزاد ارس نیز حضور داشتند و ضمن تقدیر از حمایت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس خواستار افزایش ارتباطات و معرفی بیشتر این منطقه به فعالان اقتصادی و صنعتی ترکیه شدند.

گفتنی است استاندار ارزروم در راس هیاتی متشکل از محمت سکمن شهردار ارزروم، محمت علی چاکال دبیرکل آژانس توسعه آناتولی شمال شرق ترکیه، اوزان قیری دوز مدیر دفتر حمایت از سرمایه گذاری ارزروم، میراط کالاپینار دبیرکل اتحادیه صادرکننده اناتولی، محمت امنین اوز رئیس اداره فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری ارزروم، دنیز هان یلماز فعال بخش خصوصی، چالار فاهری سرکنسول ترکیه در تبریز بعد از بازدید از منطقه آزاد ارس با استاندار آذربایجان شرقی دیدار خواهند کرد.

 

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج