پوستر جشنواره طراحی سوغات ارس رونمایی شد/ توسعه صنایع دستی در منطقه آزاد ارس مورد توجه قرار می گیرد

پوستر جشنواره طراحی سوغات ارس رونمایی شد/ توسعه صنایع دستی در منطقه آزاد ارس مورد توجه قرار می گیرد

معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس در آئین رونمایی از پوستر جشنواره طراحی سوغات ارس گفت: توسعه صنایع دستی در منطقه آزاد ارس مورد توجه قرار می گیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، یوسف داداش زاده ظهر چهارشنبه در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره ملی سوغات ارس اظهار داشت: درسال های گذشته اقدامات بسیار خوبی در طول سال های گذشته در حوزه هوشمندسازی تمامی مدارس ارس، احداث درمانگاه و اورژانس در خداآفرین و جلفا، احداث هنرستان و کتابخانه مناطق مسکونی انجام شده است.

وی افتتاح کتابخانه سیار و سایر کتابخانه های عمومی در سطح منطقه را اقدامک موثری در راستای افزایش میزان مطالعه اعلام کرد و گفت: تمامی دانشگاه های مادر در ارس شعبه دارند و طبق مذاکرات با رئیس پردیس دانشگاه تبریز از مهر ماه شاهد روند جدید فعالیت های علمی در منطقه خواهیم بود.

داداش زاده با بیان اینکه در حوزه توانمندسازی جامعه محلی، موضوع صنایع دستی را دنبال می کنیم، از طراحی بازارچه آنلاین خبر داد و افزود: با همکاری سازمان میراث فرهنگی طرح احیای صنایع دستی را در دستورکار داریم.

وی با اشاره به احداث نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی و با تاکید بر اثرات مثبت همکاری با دانشگاه ها در پیشبرد اهداف تعیین شده، اظهار داشت: مراکز آموزش عالی یکی از ارکان مهم برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی هستند و منطقه آزاد ارس نیز بعنوان قطب تولید و صنعت کشور با هدف بهره مندی از ظرفیت های موجود در دانشگاه ها همکاری های خوبی با دانشگاه ها دارد.

معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس ادامه داد: با برگزاری این جشنواره موضوع صادرات، تجاری سازی و برند سازی صنایع دستی ارس را با جدیت پیگیری می کنیم.

مدیر اجرایی این جشنواره نیز از آغاز فراخوان ثبت نام این جشنواره خبر داد و گفت: ثبت نام افز فردا آغاز شده و به مدت 25 روز ادامه خواهد داشت.

سعید کاوه ادامه داد: این جشنواره با همکاری منطقه ازاد ارس و دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار خواهد شد و در طی آن بهترین آثار توسط هیات داوران انتخاب شده و نمایشگاهی از این آثار در تبریز و جلفا برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج