اقتصاد کشور با مشکل بزرگ واردات بی رویه مواجه است

اقتصاد کشور با مشکل بزرگ واردات بی رویه مواجه است
آیت الله محسن مجتهد شبستری، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی پیش از ظهر امروز در دومین نشست مشترک ائمه جمعه و مدیران مناطق آزاد کشور با بیان اینکه راه حل نجات کشور توجه روز افزون به اقتصاد مقاومتی است، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی نسخه بومی حل مشکلات اقتصادی کشور است.

وی با تأکید بر حمایت از تولیدات داخلی و جلوگیری از ورود بی رویه کالاهای خارجی و مقابله با پدیده قاچاق، تصریح کرد: وقتی کالای مشابه ایرانی در کشور وجود دارد نباید اجازه داد تا کالاهای خارجی و وارداتی وارد کشور شده و سبب ضعف تولیدات داخلی و تولیدکنندگان شود.

امام جمعه تبریز با اشاره به اهمیت فرهنگ و ارتباط آن با حوزه اقتصادی، خاطرنشان کرد: اگر کشور دارای فرهنگ سالمی نباشد، اقتصاد سالمی هم نخواهد بود، اگر فرهنگ مناسب به خوبی در جامعه پیاده شود و صداقت، امانت و درستکاری در کار به عنوان پایه و اساس روابط اجتماعی شکل بگیرد و اشاعه پیدا می کند، مشکلات حل خواهد شد.

وی با انتقاد از پدیده حقوقهای نجومی، آن را مخالف موازین و آموزه‌های اسلامی دانست و بیان داشت: اگر فرهنگ اسلامی و دینی به درستی در میان مردم و مسؤولان اجرا شود دیگر حقوقهای نجومی اتفاق نخواهد افتاد، پدیده حقوقهای نجومی بسیار دردناک بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مناطق آزاد از نظر اقتصادی در کشور دارای وضعیت مناسبی هستند، افزود: در منطقه آزاد ارس خدمات ارزشمندی انجام شده است و پیشرفت اقتصادی در این مناطق چشمگیر است، همچنین آمار اشتغال در این منطقه قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه باید مناطق آزاد کوشش کنند تا آمار صادرات از واردات بیشتر شود، خاطرنشان کرد: نگرانی ملت و رهبری درباره ورود کالاهای دارای مشابه داخلی را کاهش دهید، اقتصاد کشور با مشکل بزرگ «واردات بی رویه محصولات خارجی» و پدیده «قاچاق» مواجه است.

رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) توجه به تولید داخلی و رونق تولید را از ارکان اقتصاد مقاومتی دانست و ابراز داشت: واردات بی رویه کالاهای خارجی و قاچاق آسیب بزرگی را به تولید داخلی وارد می کند که طبیعتا عامل رکود و افزایش بیکاری در کشور است.

 

 

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج