بزرگترین سهم بازار ارس باید در دست صنعتگران ترکیه باشد

بزرگترین سهم بازار ارس باید در دست صنعتگران ترکیه باشد

معاون رئیس اتاق بازرگانی ترکیه در ایران گفت: معتقدم که ارس یک کیک بزرگ است که اگر تقسیم کنیم بزرگترین قسمت آن باید سهم صنعتگران ترکیه باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، هولیا اولوسوی در حاشیه برگزاری دومین روز همایش تجارت و سرمایه گذاری آذربایجان شرقی و ترکیه در ارس افزود: به نظر من در منطقه آزاد ارس پتانسیل های سرمایه گذاری زیادی وجود دارد و همواره حضور ترکیه ها در ارس با موفقیت همراه بوده است.

وی لزوم تحقق تجارت 30 میلیارد دلاری بین ایران و ترکیه را سرمایه گذاری های متقابل ایرانی و ترکیه ای در این کشورها عنوان کرد و گفت: برای توسعه سرمایه گذاری های متقابل باید فرصت های زیادی در اختیار سرمایه گذاران دوکشور قرار گرفته و دیدارها افزایش یابد.

اولوسوی در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز خرسندی از رضایت یکی از سرمایه گذاران ترکیه تولید کننده پوشک بچه نسبت به سرمایه گذاری در ارس، گفت: امروز وقتی با سرمایه گذرانی که از شهر قاضی آنتب در ارس سرمایه گذاری کرده اند و پوشک بچه تولید می کنند آشنا شدم خیلی خوشحال شدم و این موضوع را در بازگشت به ترابزون مطرح می کنم .

وی گفت: اتاق بازرگانی ترکیه در ایران باهدف حمایت از تجار و سرمایه گذاران ترک ایجاد شده است و با توجه به ایران سال ها تحت تاثیر تحریم ها قرار داشته است، فضای کار در ایران و ارس مهیا می باشد.

گفتنی است همایش دو روزه تجارت و سرمایه گذاری آذربایجان شرقی و ترکیه با حضور مدیران اقتصادی بخش خصوصی و دولتی ترکیه در ارس به پایان رسید. روز نخست این همایش دیروز در تبریز و با حضور مقامات دولتی و مدیران بخش خصوصی ایرانی برگزار شد.

 

 

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج