همسان‌سازی استانداردهای بین‌المللی در اقتصاد جهانی ضروری است

همسان‌سازی استانداردهای بین‌المللی در اقتصاد جهانی ضروری است
معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور گفت: همسان‌سازی استانداردهای بین‌المللی در اقتصاد جهانی ضروری است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محمدرضا توسلی در نشست "تهیه صورت های مالی بر اساس استاندارهای گزارشگری مالی بین المللی " که با حضور معاونین توسعه مدیریت، مدیران مالی و مجامع حسابرسی مناطق آزاد که در منطقه آزاد ارس برگزار شد، در خصوص مزایای تهیه گزارش های مالی بین المللی گفت: استانداردهای مذکور با افزایش قابلیت مقایسه و کیفیت اطلاعات مالی موجب شفافیت اطلاعاتی می‌شود که از یک طرف به سرمایه‌گذاران و سایر ذینفعان در اتخاذ تصمیمات اقتصادی آگاهانه‌ترکمک می‌کند و از طرف دیگر با کاهش شکاف اطلاعاتی بین دارندگان اطلاعات و سرمایه‌گذاران، موجب تقویت پاسخگویی می‌شود.
توسلی افزود: اطلاعات مالی منعکس در صورت‌های مالی مبنای بسیاری از تصمیمات استفاده‌کنندگان بوده و نشان‌دهنده وضعیت مالی، نتایج عملکرد و جریان‌های نقدی بنگاه های اقتصادی است.
وی گفت: همچنین IFRS منجر به افزایش شفافیت، تقویت پاسخگویی و مشارکت در کارایی اقتصاد می‌شود.
محمدرضا توسلی مهمترین مزیت گزارشگری مالی بر اساس استانداردهای بین المللی را برآورده کردن تقاضای سرمایه گذاران خارجی ذکر کرد و گفت: به دلیل وجود همین مزایا است که بسیاری از کشورها به سمت انجام گزارشگری مالی بین المللی می روند.
معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد در خصوص اهمیت استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی گفت:  برای بهبود فضای کسب و کار در سطح جهانی و جذب سرمایه‌گذاران خارجی اطلاعات مالی باید بر اساس IFRS تهیه شود و بدون تهیه اطلاعات بر این اساس، امکان  حضور سرمایه ‌گذاران خارجی در ایران دشوار خواهد بود.
توسلی در قسمت پایانی سخنان خود افزود: مناطق آزاد تعریف و الگوی مشخصی در دنیا دارد و لوکوموتیو اقتصادی کشورهاست و از اینرو مناطق آزاد را تاسیس کردند که سرعتشان بیشتر از سرزمین اصلی باشد و با یک قوانین سهل و خاص کار کنند.
گفتنی است، نشست هم اندیشی گزارشگری مالی بین المللی سازمان های مناطق آزاد کشور با حضور معاونان توسعه مدیریت، مدیران مالی و حسابرسان مناطق آزاد هفت گانه کشور، جمعی از اساتید رشته حسابداری و حسابرسی دانشگاه های تهران و تبریز و جمعی از فعالان حوزره حسابداری و حسابرسی ایران به میزبانی منطقه آزاد ارس برگزار شد.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج