محمدرضا بادامچی: مناطق آزاد پیشتازان توسعه اقتصادی هستند / اظهار نظر برخی افراد علیه مناطق آزاد غیرکارشناسی است

محمدرضا بادامچی:  مناطق آزاد پیشتازان توسعه اقتصادی هستند / اظهار نظر برخی افراد علیه مناطق آزاد غیرکارشناسی است

یکی از نمایندگان تهران و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: مناطق آزاد پیشتازان توسعه اقتصادی کشور هستند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محمدرضا بادامچی در جریان بازدید اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از منطقه آزاد ارس گفت: مناطق آزاد با فراهم کردن بستر ایجاد و توسعه مشاغل دانش بنیان و کمک به واردات تکنولوژی و در نهایت رونق صادرات، پیشتازان توسعه اقتصادی کشور هستند.

وی گفت: اظهار نظر برخی از افراد مبنی بر اینکه مناطق آزاد به جغرافیاهای واردات کالاهایی مانند البسه و پوشاک تبدیل شده اند، غیرکارشناسی است زیرا ما در ارس توسعه صنعت صادرات محور را دیدیم.

این نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: برای تجربه واردات کمتر و صادرات بیشتر از مناطق آزاد باید دولت نظارت های خود بر حسن اجرای قوانین در این مناطق را تقویت کند.

بادامچی گفت: مناطق آزاد با ارائه مشوق های جذابی مانند معافیت های مالیات، حذف بروکراسی های اداری و تسهیلات بانکی کم بهره، زمینه ایجاد فرصت های شغلی را ایجاد می کنند که ارزشمند است.

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در جریان سفر به آذربایجان شرقی از چهارشنبه وارد منطقه آزاد ارس شده اند و بعد از بازدید از چند واحد سرمایه گذاری و نشست با مسولین منطقه آزاد ارس ، بعدازظهر امروز جلفا را به مقصد تهران ترک خواهند کرد.

 

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج