تولید سالانه بیش از سه هزار تن انار و انجیر در جلفا

تولید سالانه بیش از سه هزار تن انار و انجیر در جلفا

مدیرجهادکشاورزی شهرستان جلفا گفت: سالانه بیش از سه هزار تن انواع ارقام انار و انجیر در شهرستان جلفا تولید و روانه بازرا می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، رضا عباسی با اعلام این خبر افزود: اراضی زیرکشت انار در شهرستان جلفا 200 هکتار با متوسط تولید 14 تن در هکتار بوده و اراضی زیرکشت انجیر نیز 37 هکتار با تولید متوسط 13 تن در سال می باشد.

وی افزود: عملکرد انار در باغ های شاخص در هر هکتار 35 تن و عملکرد انجیر در باغ های شاخص نیز 32 تن می باشد که با اصلاح الگوی کشت شاهد افزایش میزان تولید در سال های آتی خواهیم بود.

عباسی گفت: بزودی با تامین آب از سد حاجیلار شهرستان ورزقان، سیستم آبیاری کم فشار در اراضی کشاورزی بخش سیه رود راه اندازی می شود.

وی گفت: باغات انار در روستاهای اشتبین، میسن، قولان، دوزال، کردشت، نوجه مهر و پهناور بوده و ارقام مرغوب نیز گیلوشا و پوست سفید یزد بوده و دانه قرمز رباب، فارق و میخوش نیز سایر ارقام متداول این میوه بوده و انجیر نیز در روستای اشتبین، میسن، قولان، دوزال، کردشت، پهناور، نوجه مهر، تیلکری و نوردوز و ارقام مرغوب بی دانه و بادانه زرد و بنفش و برخی ارقام دیگر محلی می باشد.

 

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج