بازدید نماینده ارامنه تهران و شمال از مجموعه کلیسای سنت استپانوس

  • 31 شهریور 1395
  • 13:00
  • گردشگری
  • 0 دیدگاه
  • 983 بازدید
  • Article Rating
بازدید نماینده ارامنه تهران و شمال از مجموعه کلیسای سنت استپانوس

نماینده ارامنه تهران و شمال در مجلس شورای اسلامی ایران از مجموعه سایت میراث جهانی کلیسای سنت استپانوس بازدید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، کارن خانلرین نماینده مجلس شورای اسلامی از مراحل مرمت و احیای صحن داخلی و سقف کلیسای سنت استپانوس بازدید کرد.

وی ضمن تشکر ویژه از مدیریت منطقه آزاد ارس به دلیل همراهی در حفظ، مرمت و احیای این بنای ثبت جهانی؛ اقدامات صورت گرفته در سه سال گذشته را بی نظیر عنوان کرد.

خانلرین عملیات صورت گرفته در محوطه و بنای کلیسا را به عنوان اقدامات اساسی و زیربنایی عنوان نمود.

وی با اشاره به استقبال گردشگران از این مجموعه تاریخی، نورپردازی کلیسای چوپان و کلیسای سنت استپانوس، نرده کشی و محوطه سازی، ایجاد پیاده راه و ایجاد موزه اختصاصی کلیسای سنت استپانوس را جزو اقدامات خوب و اساسی سازمان منطقه آزاد ارس در معرفی این مجموعه جهانی دانست.

شایان ذکر است، كليساي سنت استپانوس در 26 كيلومتري غرب جلفا در محلي به نام قريه قزل وانگ (صومعه قرمز) واقع شده است. تاريخ دقيق تاسيس كليساي سنت استپانوس كاملا مشخص نيست، محققين حدس مي زنند بين قرن هاي هفتم تا نهم ميلادي اين كليسا بنا شده باشد.

كهن ترين سند در اين باره مربوط به سال 649 ميلادي است. این بنای تاریخی با 28 هزار و 107 بازدید در نوروز امسال، بیشترین جذب گردشگر را در بین موزه ها و مکان های تاریخی آذربایجان شرقی داشته است.

 


لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج