همکاری مناطق آزاد ارس و مغری در دستور کار ایران و ارمنستان

همکاری مناطق آزاد ارس و مغری در دستور کار ایران و ارمنستان

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، در این مذاکرات که روز جمعه با حضور سیدکاظم سجادی سفیر جمهوری اسلامی در ایروان پایتخت ارمنستان برگزار شد، در باره راههای تبادل هیات های اقتصادی و تجاری که در ماههای اخیر روند افزایشی داشته است، مذاکره شد.
همچنین توسعه روابط اقتصادی بین مناطق آزاد دو کشور از جمله پیشنهاد منطقه آزاد ارس در استان آذربایجان شرقی برای همکاری با سرمایه گذاران ارمنستانی در بخش های مختلف به ویژه کشاورزی، صنعتی و صنایع تبدیلی در این دیدار بررسی شد.
دو طرف در این دیدار ضمن تاکید بر ضرورت ایجاد ارتباط بین مناطق آزاد دوکشور (ارس - مغری) دیدگاههای خود را در باره ارائه تسهیلات با هدف جذب سرمایه گذاران مطرح کردند و مورد مذاکره قرار دادند.
منطقه آزاد مِغری در استان سیونیک ارمنستان کنار رودخانه ارس در مرز دو کشور واقع شده است.
هیات ایرانی متشکل از مسئولان منطقه آزاد ارس و نمایندگان شهرستان جلفا و ارامنه غرب کشور در مجلس شورای اسلامی دیروز برای مذاکره با مقام های ارمنستان وارد ایروان پایتخت این کشور شد.
ارمنستان با حدود 30 هزار کیلومتر مربع مساحت و سه میلیون نفر جمعیت در منطقه قفقاز که پس از فروپاشی شوروی در سال 1991 استقلال یافت، با موقعیت راهبردی ویژه، از غرب با ترکیه، شمال گرجستان، شرق جمهوری آذربایجان (جمهوری قره‌باغ) و در جنوب ایران و جمهوری خودمختار نخجوان (جزئی از جمهوری آذربایجان) هم مرز است.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج