افتتاح و کلنگ زنی پنج پروژه با 16 میلیارد و 700 میلیون تومان در ارس

افتتاح و کلنگ زنی پنج پروژه با 16 میلیارد و 700 میلیون تومان در ارس

 

پروژه های عمرانی و تولیدی در حوزه تولید پوشاک و محصولات کشاورزی در منطقه آزاد ارس افتتاح و کلنگ زنی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، همزمان با دهه فجر و در اولین مرحله افتتاح و کلنگ زنی پروژه های ارس، چهار پروژه تولیدی و عمرانی با ارزش 15 میلیارد و 600 میلیون تومان افتتاح شد.

کارخانه تولید روسری با پنج میلیارد و 957 میلیون تومان، تعریض جاده کلیسا-ادامه پارک کوهستان تا کاروانسرای خواجه نظر با سه میلیارد و 200 میلیون تومان، گلخانه تولید گل رز هلندی با شش میلیارد تومان، گلخانه تولید توت فرنگی با 370 میلیون تومان با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس به بهره برداری رسید.

شایان ذکر است بر اساس اعلام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس پروژه های متعدد سرمایه گذاری شده در حوزه های عمرانی و تولیدی با مجموع حدود 86 میلیارد تومان تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

منطقه آزاد ارس در شمال غرب ایران و در همسایگی با کشورهای آذربایجان و ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان واقع می باشد.

ارس با 51 هزار هکتار وسعت بعنوان صنعتی ترین منطقه آزاد ایران مطرح بوده و در چهار محدوده منفصل جلفا (مرز ایران و نخجوان) با 20 هزار و 500 هکتار، نوردوز (مرز ایران و ارمنستان) با 411 هکتار، محدوده خداآفرین با پنج هزار و 700 هکتار و محدوده قلی بگلو (مرز ایران و آذربایجان) با 25 هزار هکتار مجری سیاست ها و ماموریت های اقتصادی تعریف شده می باشد.

 

برچسب ها : ارس, دهه فجر
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج