دستاوردهای انقلاب اسلامی؛ نماد غرور ملی و توسعه کشور

  • 23 بهمن 1395
  • 12:45
  • نوردوز
  • 0 دیدگاه
  • 545 بازدید
  • Article Rating
دستاوردهای انقلاب اسلامی؛ نماد غرور ملی و توسعه کشور
مدیرعامل منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس گفت : دستاوردهای انقلاب اسلامی؛ نماد غرور ملی و توسعه همه جانبه کشوراست و با نگاه هوشمندانه به محیط های پیرامونی این دستاوردها را لمس میکنیم.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب باغی در مراسم جشن بهار آزادی که در مرز ایران و ارمنستان _ مرکز نوردوز سازمان منطقه آزاد ارس برگزار شد با بیان اینکه یکی از دستاورد های انقلاب اسلامی گشایش درب های اقتصاد آزاد به کشور است گفت : ایجاد منطقه آزاد ارس با هدف محرومیت زادیی با جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و بهبود فضای کسب و کار منطقه، اقدامی است زمینه بروز و ظهور اقتصاد آزاد را در این نقطه از کشور ممکن ساخته است.
وی افزود : بواسطه وجود این مزیت در شمال غرب کشور امکاناتی که شاید سالها باید برای تهیه آن منتظر مصوبه و ردیف بودجه می شدیم، در طول مدت بسیار کوتاهی مردم منطقه از خدمات لازم زیرساختی – عمرانی و بهداشتی بهره مند شده اند.
مدیرعامل منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس نگاه ملی در اجرای طرح های اقتصادی – عمرانی و فرهنگی را از رویکرد های مسئولان منطقه دانست و افزود : این بینش انقلابی باعث شده در مناطقی که به لحاظ قانونی سازمان منطقه آزاد هیچ وظیفه ای ندارد نیز؛ وارد عمل شود بوطوریکه طی چند ماه گذشته بالغ بر 15 میلیارد تومان به نواحی همجوار در محدوده مرکز نوردوز در حوزه های مختلف هزینه شده است.
عرب باغی با تاکید بر توانمند سازی جوامع محلی با ایجاد فرصت های اقتصادی و سرمایه گذاری گفت : مردم باید تفکر شغل محیط های کارمندی را از ذهن خود بیرون کنند چرا که به تعداد افراد جویای کار میز خالی در ادارات وجود ندارد و باید انرژی و توان اجرایی جوانان در ایجاد مجموعه های تولیدی کشاورزی و صنعتی به کار گرفته شود.
وی اصلی ترین کار پیروزی بر دشمنان نظام و انقلاب را نیز توسعه اقتصادی عنوان کرد و اظهار داشت : اگر امروز شعار مرگ بر آمریکا رویکرد استکبار ستیزی مردم ماست باید این مهم را در عمل نیز نشان دهیم و با اتکا به توان داخل چرخ اقتصاد را طوری به حرکت دربیارویم که ما از هر گونه وابستگی و خرید کالای خارجی بی نیاز کند.
مدیرعامل منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس در پایان با اشاره به اینکه منطقه آزاد ارس سکوی حرکت به سوی بازار های بین المللی است گفت : در سایه امنیتی که در این منطقه با حضور نیرو های نظامی و انتظامی بوجود آمده است سرمایه های داخلی و خارجی به ارزش افزوده تبدیل میشود تا شکوفایی اقتصاد بدون نفت را شاهد باشیم.
حسن نژاد نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه منطقه آزاد ارس نماد قطع وابستگی به بیگانان است گفت : این منطقه بخاطر موقعیت سیاسی و اقتصادی بسیار بالا دروازه ورود به باز های جهانی است .
وی افزود : منطقه آزاد ارس به واسطه ایجاد زیر ساخت های سرمایه گذاری به محلی امن برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی تبدیل شده و با همت بالای جوانان متخصص همین منطقه کالای با کیفیت و قابل در رقابت در بازار های بین المللی در آن تولید میشود.
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی گفت : اجرای طرح های عمرانی و زیرساختی در خارج از محدوده منطقه آزاد – اجرای طرح کالای همراه مسافر در منطقه نوردوز _ زمینه سازی برای جذب سرمایه گذار در محدوده مرکز نوردوز و بازسازی مدارس و مساجد منطقه از جمله خدمات ارزنده ای است که بینش انقلابی مسئولان منطقه محقق شده است.
حسن نژاد با اشاره به ضرورت ایجاد ناحیه صنعتی ایری – سیه رود اظهار داشت : رفع محرومیت و رونق فضای کسب و کار با تحقق برنامه اقتصادی و ایجاد بنگاه اقتصادی ممکن هست که در این زمینه هر روز شاهد موفقیت های جدید در این حوزه هستیم اما باید این فعالیت افزایش یابد.
اجرای برنامه های شاد موسیقی ملی و محلی و اجرای نمایش با استفاده از ظرفیت های هنرمندان بومی و تجلیل از برگزیدهای مسابقات ورزشی در قالب مراسم جشن بهار آزادی مرکز نوردوز به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در پایانه مرزی ایران و ارمنستان و برگزار شد.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج