نفرات برتر سومین دوره مسابقات قرآنی در ارس اعلام شد

نفرات برتر سومین دوره مسابقات قرآنی در ارس اعلام شد

 

نفرات برتر سومین دوره مسابقات قرآن، اذان و نهج البلاغه در آئین اختتامیه این مسابقات اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، نفرات برتر سومین دوره مسابقات قرآن، اذان و نهج البلاغه منطقه آزاد ارس ویژه ارسوندان، دانش آموزان، دانشجویان وکارکنان منطقه آزاد ارس و خداآفرین و شهرستان جلفا با برگزاری آئین اختتامیه در مسجد جلفا معرفی شد.

در این مسابقات که در 8 رشته و با حضور داوران مطرح و مجرب کشور در منطقه آزاد ارس برگزار شد، سه گروه سنی زیر 10 و 15سال و بیشتر از 15سال در رشته های صحیح خوانی، قرائت ترتیل و تحقیق، حفظ تخصصی و عمومی، مفاهیم اذان و نهج البلاغه براساس آیین نامه شورای راهبردی قرآن مناطق آزاد به رقابت پرداختند.

طبق اعلام مسئولین برگزاری سومین دوره مسابقات قرآن، اذان و نهج البلاغه در بخش قرائت برادران زیر 15 سال و در رشته تحقیق یاسین عالی زاده، علی رنجبر و امیر رضا مختاری و در سن زیر 15 سال محمد باقر حسینی نسب، ماشاءا... دشمن کش و هادی طلائی به ترتیب اول تا سوم شدند.

همچنین در رشته ترتیل برادران زیر 15 سال امیرحسن عظیمی پور، رضا بابایی، مهدی خان محمدزاده-امیرمحمد شیخ بگلو و در سن بالای 15 سال اکبر عظیمی، صالح مکرم و فرهاد محمدی به ترتیب اول تا سوم شدند.

در رشته حفظ عمومی زیر 15 سال برادران مهدی سلطانی، مهدی احرامی، امیرحسین ذاکری و سن بالای 15 سال این رشته میثم دولتی، مرتضی ناهیدی و احسان مرادی اول تا سوم شدند.

در رشته حفظ خردسالان محمد حسین عظیمی پور، علی حسین عظیمی پور و عباس حسنلو به ترتیب اول تا سوم شدند و نفرات برتر رشته حفظ تخصصی سه جزء زیر15 سال برادران امیر محمد کریمی و در رده سنی بالای 15 سال محمد ایازی معرفی شدند.

در رشته حفظ تخصصی زیر 15 سال پنج جزء وهاب اسلامی و در رشته پانزده جزء معین قربانی به عنوان نفرات برتر معرفی شدند.

در رشته اذان زیر 15 سال رضا شکرزاده، علیرضا عالی زاده، عرفان شکرزاده و در رده سنی بالای 15 سال علی صادقی، سید اسماعیل علی عربی و محمد شریفی به ترتیب اول تا سوم شدند.

در رشته صحیح خوانی برادران علی اصغر ناهیدی اول، حسین جلیلی دوم و سالار آذری سوم شد.

در بخش قرائت و رشته تحقیق خواهران بالای 15 سال ام البنین حسن بگلو نفر برتر شد و در رشته ترتیل زیر15 سال رعنا داداش زاده اول شد و فاطمه مصطفوی و عاطفه مقصودی به صورت مشترک دوم و یلدا داداش زاده نیز به مقام سوم رسیدند. در رده سنی بالای 15 سال ترتیل خواهران نیز فاطمه حسینی نسب، پروین پورقاسمی و رقیه سلطانی اول تا سوم سدند.

در رشته حفظ عمومی خواهران زیر 15 سال فاطمه سربازی، زهرا حسن لو، زهرا مصطفایی و در رده سنی بالای 15 سال این رشته محبوبه اجرایی، گلی همتی و فریده سلطانی اول تا سوم شدند.

در رشته حفظ خردسالان نیز زهرا عظیمی پور، کوثر قاسم زاده، مهنا قنبری اول تا سوم شدند و در رشته حفظ تخصصی سه جزء زیر 15 سال نرگس نصیری و الهه اکرامی اول و دوم و در رده سنی بالای 15 سال رقیه محمودی، معصومه خدادادی و بهناز قاسمی نیز اول تا سوم شدند.

در رشته حفظ تخصصی پنج جزء بالای 15 سال کلثوم اسکندری و فاطمه دهقان و در رشته 10 جزء سمیه خدادادی نفرات برتر معرفی شدند.

در بخش مفاهیم سوره نور سعیده پورعلی، سمیرا زحمت کش و رباب درخشانی اول تا سوم شدند و در رشته نهج البلاغه شهلا مهدی نژاد، فاطمه خلیلی و میثم دولتی به ترتیب مقام اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

همچنین در رشته حفظ تخصصی 10 جزء بانوان از زهرا حسینی و در بخش مفاهیم سوره نور نیز از جواد دولتی تقدیر شد.

یادآور می وشد طبق گفته ابراهیم نصیری مدیر فرهنگی آموزشی منطقه آزادارس در دوره اول این مسابقات 130نفر و در دومین دوره نیز 320 نفر شرکت کننده حضور داشتند.

برچسب ها : مسابقات, قرآن
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج