بازدید اکبر ترکان از بزرگترین مجتمع گلخانه‌ای خاورمیانه

بازدید اکبر ترکان از بزرگترین مجتمع گلخانه‌ای خاورمیانه

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از بزرگترین مجتمع گلخانه‌ای کشور که در منطقه آزاد ارس بازدید کرد.

 

اکبر ترکان در حاشیه بازدید از این گلخانه در گفت‌و‌گو با خبرنگاران، گفت: در منطقه آزاد ارس ۲۴۰ هکتار اراضی برای مجتمع های گلخانه‌ای در نظر گرفته شده است.

ترکان با اشاره به ویژگی‌های این مجتمع گلخانه‌ای افزود: این گلخانه، مدرنترین و پیشرفته ترین گلخانه کشور است و طرح کلی آن ۵۰ هکتار است که ۱۳ هکتار آن مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی گفت: ویژگی‌های فناورانه‌ی این گلخانه، الگوهای جدیدی برای سایر گلخانه‌ها در کشور است که امیدوارم مورد استفاده قرار گیرد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افزود: احداث این گلخانه توسط بخش خصوصی تجربه موفقی در منطقه آزاد ارس بوده و تکنولوژی مورد استفاده در این گلخانه با الهام از تجربیات کشورهایی همچون هلند انجام گرفته است.

گفتنی است؛ مجتمع گلخانه ارس تارلاامین با دانش فنی نوین و حجم فعالیت، بزرگترین و فنی ترین مجتمع گلخانه‌ای در سطح کشور است.

 هم اکنون علاوه بر مجموعه‌های گلخانه ای ارس، چندین هزار هکتار باغ های میوه موجود در منطقه انواع محصولات کشاورزی با شیوه آبیاری تحت فشار تولید و روانه بازار می‌کنند.

 


 


لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج