قائم مقام ستاد خدمات سفر ارس در نشست خبری عنوان کرد:

ارس با زبان هنر به پیشواز نوروز 96 می رود

ارس با زبان هنر به پیشواز نوروز 96 می رود
قائم مقام ستاد خدمات سفر ارس گفت: منطقه آزاد ارس امسال به دنبال کیفیت دهی و تنوع بخشی به برنامه های نوروزی است و ارس با زبان هنر به پیشواز نوروز 96 می رود. 
قائم مقام ستاد خدمات سفر ارس گفت: منطقه آزاد ارس امسال به دنبال کیفیت دهی و تنوع بخشی به برنامه های نوروزی است و ارس با زبان هنر به پیشواز نوروز 96 می رود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، یوسف داداش زاده در نشست خبری برای تشریح برنامه های نوروزی سازمان منطقه آزاد ارس، گفت: ارس دارای جاذبه های بسیار زیاد گردشگری است و همین موضوع باعث تنوع بخشی در این حوزه می شود.
وی تصریح کرد: برای کیفیت بخشی به برنامه های نوروزی نیز سعی شده است تا برنامه هایی مورد تاکید قرار گیرد که علاوه بر جذابیت دارای بار آموزشی و فرهنگ سازی نیز باشند.
داداش زاده از مهم ترین برنامه های امسال ارس در نوروز 96 به جشنواره های تئاتر خیابانی و دومین جشنواره بین المللی تخم مرغ های نوروزی اشاره کرد و گفت: آیین تخم مرغ های نوروزی در ارس ثبت ملی شده است و با بین المللی شدن این جشنواره، مقدمات ثبت جهانی رنگ آمیزی تخم مرغ های نوروزی به نام ایران فراهم می شود.
وی اظهار کرد: ارس دارای جاذبه های زیادی است که هنوز به طور کامل شناسانده نشده اند و برای نمونه غذای محلی این منطقه به نام قورت قیله می تواند به تمام گردشگران از اقصی نقاط کشور شناسانده شود.
داداش زاده از افزایش برنامه های فرهنگی ارس در نوروز 96 خبر داد و گفت: امسال نیز همانند سال گذشته و به دلیل استقبال زیاد از مسابقه قرآن بخوان و جایزه ببر، این مسابقه در سطح گسترده تری برگزار می شود.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس افزود: سازمان منطقه آزاد ارس در 2 سال متوالی عنوان ارگان برتر در زمینه نماز و زیرساخت های مذهبی را کسب کرده است و این انتخاب ها، عزم جدی سازمان منطقه آزاد ارس برای فعالیت در حوزه های فرهنگی را نشان می دهد.
وی عنوان کرد: منطقه آزاد ارس به دنبال پیاده سازی مفهومی به نام اقتصاد هنر است و بر همین اساس نمایشگاه های گسترده صنایع دستی و آثار هنری تولید شده توسط هنرمندان بومی این منطقه در ایام نوروز برگزار می شود.
قائم مقام ستاد خدمات سفر ارس افزود: بیشتر آثار ارائه شده در این نمایشگاه ها، به دست هنرجویانی ساخته شده است که در طول سال های گذشته در کلاس های آموزشی صنایع دستی و هنری سازمان منطقه آزاد ارس شرکت کرده و موفق به یادگیری این هنرها شده اند.
داداش زاده خاطر نشان کرد: دو مسیر گردشگری با محوریت رود ارس، در ضلع های غربی و شرقی جلفا مورد استقبال گردشگران قرار می گیرد و امسال مشکلی در زمینه زیرساخت ها در این دو مسیر گردشگری نداریم.
وی افزود: در مسیر گردشگری غرب جلفا که شامل مسیر جلفا تا کلیسای سنت استپانوس می شود، شاهد بهبود وضعیت آسفالت جاده و ایجاد مکان هایی برای استراحت گردشگران، نمازخانه و 96 چشمه سرویس بهداشتی بوده ایم.
داداش زاده عنوان کرد: در مسیر شرق جلفا نیز چندین نمازخانه و محل استراحت مسافران تجهیز شده است و در این مسیر نیز به ایجاد 124 چشمه سرویس بهداشتی برای رفاه حال مسافران در طول ایام سال، اقدام شده است.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس خاطرنشان کرد: همچنین بخش دیگری از جاده مرند به جلفا نیز به طور 6 کیلومتر امسال تعریض شده و به بهره برداری رسیده است.
داداش زاده تاکید کرد: سازمان منطقه آزاد ارس در حال فراهم کردن مقدمات برای ثبت جهانی ژئوپارک ارس است که این موضوع بر اساس پیش بینی ها در سال 2018 محقق خواهد شد تا ارس بعد از قشم دومین ژئوپارک ثبت شده در خاورمیانه باشد.
وی همچنین گفت: ستاد خدمات سفر منطقه آزاد ارس اگرچه یک ستاد دائمی است اما این ستاد از دی ماه برای فراهم ساختن مقدمات برنامه های نوروزی ارس، با تشکیل 14 کمیته دائمی به صورت مرتب تشکیل شده است و در کنار آن، اقدام به بازرسی های ادواری و سخت گیرانه از مراکز اقامتی و خدماتی منطقه آزاد ارس شده است تا به ارائه بهترین خدمات در ایام نوروز مطمئن باشیم.
داداش زاده خاطرنشان کرد: در طول یک سال گذشته از گردشگران ورودی به منطقه آزاد ارس نظرسنجی هایی صورت گرفته است و امسال با استفاده از این نظرسنجی ها، نقاط قوت خدمات سفر در ارس تقویت شده و نقاط ضعف نیز رفع خواهد شد.
وی گفت: منطقه آزاد ارس بعد از تبریز، قطب دوم گردشگری در رویداد تبریز 2018 خواهد بود و نوروز 96 نشان خواهد داد که این شهر و منطقه آزاد ارس قابلیت میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی را به بهترین نحو ممکن دارد.
داداش زاده تاکید کرد: امسال برای اولین بار، کلیه ورودی های سازمان منطقه آزاد ارس مجهز به دوربین های دقیق پلاک خوان شده اند و می توانیم شاهد ارائه آمار بسیار دقیق از میزان گردشگران نوروزی ارس باشیم.
وی در مورد خدمات ارائه شده به گردشگران در مورد بازدید از اماکن تاریخی منطقه آزاد ارس نیز گفت: امسال نیز اتوبوس های ارس گردی به صورت رایگان و از ایستگاه های تعیین شده به ارائه خدمات برای تمام گردشگران این منطقه آزاد خواهند پرداخت.
داداش زاده عنوان کرد: در نوروز 96 به تعداد پارکینگ های جلفا افزوده شده است و پارکینگ های جدیدی در مقابل بازار آراز، پارک شهر و مسیر پارک کوهستان به مسافران نوروزی خدمات لازم را ارائه خواهند داد.
گفتنی است که جلفا در زمینه گردشگری در سال 95 عنوان دومین شهر برتر کشور در بین شهرهای زیر صد هزار نفر را کسب کرده است و پیش بینی می شود که در نوروز 96 نیز میزان گردشگران ورودی به این شهر و منطقه آزاد ارس با افزایش مواجه شود.
بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته توسط ستاد هماهنگی سفر سازمان منطقه آزاد ارس، در نوروز 96 شاهد برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی، هنری و ورزشی از جمله دومین دوره جشنواره بین المللی رنگ آمیزی تخم مرغ های رنگی، جشنواره تئاتر خیابانی، مسابقه عکاسی با موبایل، طرح قرآن بخوان و جایزه ببر، جشنواره داستان نویسی، نمایشگاه مجسمه های مومی، نمایشگاه سوغات و صنایع دستی، سیرک بین المللی، نورافشانی، جشنواره عشایر، تورهای طبیعت گردی، مسابقات بومی محلی ، جشن ها و کنسرت های موسیقی، مسابقات قایقرانی و ماهیگیری و مسابقات کارتینگ، بیلیارد و زیپ لاین در سطح منطقه آزاد ارس خواهیم بود.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج