آماده سازی تخم مرغ های غول پیکر نوروزی برای نصب در منطقه آزاد ارس

آماده سازی تخم مرغ های غول پیکر نوروزی برای نصب در منطقه آزاد ارس
مرحله اجرایی دومین دوره جشنواره بین المللی تخم مرغ های نوروزی ارس هم اکنون در حال برگزاری است و تخم مرغ های غول پیکر نوروزی به زودی در اماکن عمومی منطقه آزاد ارس نصب خواهد شد. 
مرحله اجرایی دومین دوره جشنواره بین المللی تخم مرغ های نوروزی ارس هم اکنون در حال برگزاری است و تخم مرغ های غول پیکر نوروزی به زودی در اماکن عمومی منطقه آزاد ارس نصب خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، مدیر فرهنگی و هنری سازمان منطقه آزاد ارس در حاشیه برگزاری مراحل اجرایی دومین دوره جشنواره بین المللی تخم مرغ های نوروزی ، گفت: هنرمندان صاحب 20 طرح برگزیده این جشنواره در بخش کارگاهی، نسبت به اجرای طرح های خود اقدام کرده و روز شنبه با پایان گرفتن بخش کارگاهی، تخم مرغ های غول پیکر شهری در نقاط مختلف منطقه آزاد ارس نصب می شوند.
ابراهیم نصیری عنوان کرد: آثار اجرا شده بیشتر در بناهای های تاریخی ارس و در میادین و فضاهای عمومی به نمایش گذاشته خواهد شد.
وی تصریح کرد: داوری این دوره از جشنواره بر اساس ملاک های مورد نظر به طوری انجام گرفته است که هنرمندانی با کارهای متفاوت و از نقاط مختلف ایران این شانس را داشته باشند که آثار خود را برای نوروز 96 اجرایی کنند.
مدیر فرهنگی و هنری سازمان منطقه آزاد ارس تصریح کرد: از بین طرح های اجرا شده، به یک طرح انتخابی بر اساس نوع و کیفیت اجرا، علاوه بر حق الزحمه در نظر گرفته شده، جایزه ویژه ای اعطا خواهد شد.
نصیری در مورد بخش تخم مرغ های کوچک این جشنواره نیز گفت: در این بخش نیز برای افرادی که به صورت حرفه ای در زمینه هنرهای تجسمی فعالیت نمی کنند، این فرصت فراهم شده است که آثار خود را بر روی تخم مرغ هایی با ابعاد واقعی کار کرده و به این جشنواره ارسال کنند.
وی افزود: در این بخش نیز بیش از 700 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که بخش قابل توجهی از این آثار در نمایشگاه، در معرض دید گردشگران و عموم مردم قرار گرفته و در نهایت نیز به آثار برگزیده از بین آثار ارائه شده در نمایشگاه، جوایزی تعلق خواهد گرفت.
نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در منطقه آزاد ارس، تاکید کرد: این نمایشگاه از اول فروردین 96 در کاروانسرای خواجه نظر در معرض دید عموم گردشگران قرار خواهد گرفت.
وی گفت: آثار ارائه شده در این نمایشگاه به نفع امور خیریه به فروش خواهد رفت و بعد از اختتامیه جشنواره، تخم مرغ های به فروش رفته به آدرس خریداران ارسال خواهد شد.
نصیری خاطرنشان کرد: آثار بسیار خوبی از اقصی نقاط ایران به هر 2 بخش این جشنواره ارسال شده است که نشان از موفقیت جشنواره تخم مرغ های نوروزی ارس و شناخته شدن این جشنواره در تمام کشور دارد.
گفتنی است که مراحله اجرایی طرح های رسیده به دومین دوره جشنواره بین المللی تخم مرغ های نوروزی ارس از روز پنجشنبه در سالن نمایشگاهی سایت اداری سازمان منطقه آزاد ارس و با حضور 20 نفر از هنرمندان برگزیده از نقاط مختلف ایران به صورت کارگاهی آغاز شده است و این کارگاه به مدت 3 روز در منطقه آزاد ارس برگزار می شود. بازدید از این کارگاه هنری برای عموم علاقمندان آزاد است.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج