با آغاز هفته دوم تعطیلات

برنامه های نوروزی ارس اوج می گیرد

برنامه های نوروزی ارس اوج می گیرد
ارس زیبا با جاذبه های طبیعی، تاریخی و لذت خرید، میزبان مسافران و گردشگران نوروزی است. این روزها با پایان هفته اول تعطیلات و آغاز هفته دوم هر روزه بر تعداد مسافرانی که وارد این منطقه گردشگری می شوند افزوده می شود. از این رو برنامه های فرهنگی، هنری و ورزشی برنامه ریزی شده برای غنی تر شدن اوقات مسافران ورودی به ارس در ادامه تعطیلات پربارتر شده و به اوج خود می رسد. گردشگرانی که از روز جمعه چهارم فروردین وارد این منطقه می شوند، می توانند با اطلاع از این برنامه ها برای لحظه لحظه خود برنامه ریزی کرده و از حال و هوای نوروزی ارس لذت ببرند.

تئاتر خیابانی ارس؛ شاد و مفرح برای گردشگران
افتتاح جشنواره تئاتر خیابانی ارس که چهارمین دوره آن برگزار می شود، روز هفتم فروردین خواهد بود. این برنامه فرهنگی در روز های هشتم، نهم و دهم فروردین با اجرای شصت نمایش در سطح شهر و در طول روز ادامه خواهد داشت. تماشای تئاتر خیابانی در مراکز خرید و یا مراکز گردشگری ارس فرصت مناسبی برای دیدن این رویداد فرهنگی در شهر جلفاست.

اجرای سیرک بین المللی در جلفا
سیرک بزرگ بین المللی ایران برای اولین بار در نوروز 96 در منطقه آزاد ارس چادر زده و با حضور هنرمندانی از جمهوری آذربایجان، گرجستان و روسیه از چهارم فروردین به اجرای برنامه می پردازد. از جمله برنامه های مهیجی که برای نمایش در این سیرک در نظر گرفته شده است؛ شعبده بازی، بلعیدن شمشیر، ژانگولر، سمفونی هیجان، ویتامین شو، مرد آتش و سایر برنامه های مفرح است. این اجرا هر روز راس ساعت 16 و 19 شروع شده و در شهرک گمرگ جلفا برپا خواهد بود.

برپایی نمایشگاه های مختلف در ارس
نمایشگاه عیدانه، سوغات و صنایع دستی ایرانی در مجتمع تجاری مشاهیر جلفا و همچنین در نوردوز از ساعت 9 صبح الی 22 شب تا سیزدهم فروردین برای علاقمندان هنر برپا است. نمایشگاه تخم مرغ های نوروزی در کاروانسرای تاریخی خواجه نظر جلفا هر روز از 9 صبح تا 21 شب دایر بوده و فروش این تخم مرغ های رنگی به نفع امور خیریه تا سیزدهم فروردین ادامه دارد. نمایشگاه دوسالانه عکس ارس نیز در حمام تاریخی جلفا با عکس های منتخبی از این جشنواره به معرض دید دوستداران هنر و تاریخ درآمده است. همچنین نمایشگاه نقاشی های سه بعدی برای علاقمندان عکاسی و سلفی همه روزه تا پانزدهم فروردین در سالن ایستگاه راه آهن جلفا برقرار است.

برگزاری کنسرت برای علاقمندان موسیقی
کنسرت حامد علمداری و علی داودی هشتم فروردین و همچنین کنسرت پویا بیاتی نهم و دهم فروردین از ساعت 17 الی 19 در پردیس دانشگاه تهران برای دوستداران موسیقی اجرا می شود. مسافران و گردشگرانی که در عید نوروز، منطقه آزاد ارس را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده اند علاوه بر شرکت در کنسرت هایی که در جلفا برگزار می شود، می توانند با حضور در منطقه خداآفرین روزهای پنجم، هشتم و سیزدهم فروردین در جشنواره موسیقی محلی همراه با کنسرت و برنامه های شاد در سایت قایقرانی خداآفرین حضور یافته و از برنامه های متنوع و شادی که برای گردشگران نوروزی در نظر گرفته شده است، لذت ببرند.

ورزش دوستان این مسابقات را از دست ندهند
استخر پارک کوهستان در پنجم فروردین ماه راس ساعت 17:30میزبان علاقمندان قایقرانی برای شرکت در مسابقه قایقرانی است. در هفتم فروردین نیز مسابقه کارتینگ در پیست کارتینگ جلفا برگزار می شود. مسابقه تیراندازی با تفنگ باد، کمان و دارت در سایت تیراندازی پارک کوهستان با حضور علاقمندان این ورزش برگزار خواهد شد. ضمن اینکه مسابقات بازی های بومی و محلی در پارک کوهستان جلفا، ساحل سد خداآفرین و در زون نوردوز طی تعطیلات نوروزی ادامه خواهد داشت.
برچسب ها : نوروز, برنامه
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج