ارس از نگاه گردشگران نوروزی

ارس از نگاه گردشگران نوروزی


این روزها ارس مملو از گردشگران نوروزی است. سازمان منطقه آزاد ارس نیز برنامه های متنوعی برای مسافرانی که از جای جای سرزمین پهناورمان با فرهنگ های مختلف به منطقه آزاد ارس سفر کرده اند، درنظر گرفته است. این برنامه های رفاهی، فرهنگی، هنری و ورزشی در راستای خاطره انگیز شدن سفر مهمانان ارس تدارک دیده شده است. گشت و گذار در شهر فرصتی را فراهم کرد تا با نظرات مهمانان نوروزی ارس در مورد سرزمین زیبایی ها بیشتر آشنا شویم.

آرامش و زیبایی در ارس
مسافری از استان سرسبز مازندران که به همراه خانواده پرجمعیتش در پارک کوهستان مشغول استراحت است، درباره دلیل سفرش به ارس می گوید: آرامش و زیبایی های طبیعی ارس باعث شده که امسال به این منطقه سفر کنیم و بعد از کمی استراحت ، به دنبال پیدا کردن سوئیت برای اقامت هستیم.
اسماعیل مرادی که در بدو ورود به ارس، اطلاعات مربوط به برنامه های فرهنگی و مکان های تاریخی را دریافت کرده، ادامه می دهد: قرار است در روزهای آتی به دیدن کلیسا سنت استپانوس و آسیاب خرابه برویم و با اطلاع از سایر برنامه های فرهنگی و تفریحی علاقمند به آشنایی با فرهنگ این منطقه هستیم.

خرید لذت بخش در ارس
خانم جوانی که در یکی از مجتمع های تجاری ارس مشغول خرید است، ضمن اظهار رضایت از خرید خود، می گوید: در چند روزی که در ارس هستیم از اغلب مراکز تجاری ارس دیدن کرده و خرید کرده ایم و احتمالا در تابستان هم برای خرید به ارس سفر کنیم.
ریحانه سیگارچی که از تهران به ارس آمده است، درباره مکان های دیدنی ارس می افزاید: در روزهای گذشته به آسیاب خرابه، کلیسای چوپان و کلیساس سنت استپانوس سر زده ایم و علاقمند به دیدن سد ارس و سد خداآفرین هم هستیم.
وی کلیسا سنت استپانوس را بی نظیر توصیف کرده و اظهار می کند: حتی اگر هر سال به ارس سفر کنم بار هم به دیدن این کلیسا خواهم رفت. فقط انتظار داشتم راهنمایی برای معرفی کلیسا در آن حضور داشت تا بیشتر با جنبه های تاریخی کلیسا آشنا می شدیم.

شادی و نشاط برای کودکان
خانمی که با دختر خردسالش مشغول تماشای برنامه هنری و شاد کودکانه در جنب یکی از مجتمع های تجاری است، می گوید: به قدری دخترم از برنامه خاله گلاب خوشش آمده است که امروز دوبار به تماشای این برنامه ایستاده ایم.
سمیه اسدی با توضیح اینکه این برنامه را پبش تر نیز، ظهر در پارک کوهستان دیده بودند، ادامه می دهد: اینکه سازمان منطقه آزاد ارس با ترتیب چنین برنامه هایی به فکر کودکان و خانواده هاست جای تشکر دارد. چون معمولا کودکان در سفر خسته می شوند و والدین را اذیت می کنند ولی چنین برنامه های شادی، نشاط دوباره به آنها می دهد.

امیدوار به بهتر شدن وضعیت ریلی
مسافری که به همراه همسرش از تهران با قطار به ارس سفر آمده است، درباره سفرشان می گوید: از طریق یکی از دوستانمان که قبلا سفری به ارس داشت، با این منطقه آشنا شدیم. مطمئن باشید، از اینکه ارس را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کردیم، خوشحالیم و در سال های آینده این سفر را تکرار خواهیم کرد.
سجاد حقدوست که مسافرت خسته کننده ای با قطار داشته است، از مشکلات ناوگان ریلی تهران-جلفا انتقاد کرده و ادامه می دهد: ارس زیبا از همه نظر میزبان خوبی برای مسافرانش است. ما از هتل، برنامه های تفریحی و خریدمان راضی هستیم. فقط از شرایط قطاری که با آن سفر کردیم ناراضی بودیم و امیدواریم سال آینده وضعیت این قطار بهتر شود.

آرامش و آرامش
یکی دیگر از خانم هایی که در حمام تاریخی جلفا مشغول تماشای تصاویر دوسالانه عکس ارس است، اظهار می کند: اولین چیزی که در جلفا احساس کردم، آرامش بود و این آرامش باعث شد تا خستگی یک سال تلاش را دیگر احساس نکنم.
معصومه انتصاری با تاکید دوباره بر آرامش شهر جلفا و مسیر های گردشگری ارس، عنوان می کند: مردم جلفا و روستاهای اطراف نیز بسیار مهمان نواز هستند و با مهمانان نوروزی خوشرفتاری می کنند.
وی اظهار کرد: به نظر من جلفا از جمله شهرهایی است که نیاز به معرفی بیشتر دارد و بدون شک کسانی که به این شهر مسافرت نکرده اند، نمی توانند حس خوبی که اینجا وجود دارد را درک کنند.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج