نجفی در بازدید از پروژه های سرمایه گذاری:آذربایجان شرقی می تواند به قطب فناوری های پالایشگاهی و پتروشیمی کشور تبدیل شود

نجفی در بازدید از پروژه های سرمایه گذاری:آذربایجان شرقی می تواند به قطب فناوری های پالایشگاهی و پتروشیمی کشور تبدیل شود

سرپرست سازمان منطقه آزاد ارس گفت: استراتژی ما این است که آذربایجان شرقی می تواند به قطب فناوری های پالایشگاهی و پتروشیمی در کشور تبدیل شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس صادق نجفی در بازدید از پروژه های پالایشگاهی و پتروشیمی در حال احداث منطقه آزاد ارس افزود: استعداد منطقه آزاد ارس و استان آذربایجان شرقی در توسعه فرآوریهای نفت و پتروشیمی قابل توجه بوده و این استان می تواند به چهارراه نفتی کشور تبدیل شود.
وی اظهار داشت: دشمنی استکبار بخصوص آمریکا با ملت ایران در توسعه علمی و فناوری و دستیابی به دانش فرآوری محصولات مختلف از نفت خام و در نتیجه ارزش افزوده و عدم وابستگی علمی به آنهاست.
نجفی با اشاره به اینکه در آینده نزدیک دو پروژه پالایشگاهی جدید در سایت صنایع سنگین منطقه آزاد ارس به بهره برداری می رسد ادامه داد: باید در راه رسیدن به هدف تبدیل شدن به قطب فناوری های نفت و پتروشیمی تنگ نظری نکنیم.
سرپرست منطقه آزاد ارس تصریح کرد: هم اکنون چندین واحد پالایشگاهی در حال انجام فعالیت در عرصه های فراوری و تبدیل مشتقات نفتی و تولید فراورده های نفتی و غیر نفتی با بهره گیری از علوم و تجهیزات پالایشگاهی داخل کشور در منطقه آزاد ارس هستند.
نجفی با اشاره به اینکه منطقه آزاد ارس در شاهراه کریدور شمال جنوب و شرق به غرب قرار داشته و با 3 کشور ارمنستان ،آذربایجان و نخجوان همسایه می باشد گفت: نزدیکی به کشوهای حوزه CIS و کشور ترکیه و وجود مزایای سرمایه گذاری، منطقه آزاد ارس را در آستانه تبدیل شدن به یک منطقه استراتژیک صنعتی ، علمی و تولیدی قرار داده است.
وی گفت: هم اکنون محصولات تولیدی از مشتقات نفتی و غیر نفتی در واحدهای پالایشگاهی و پتروشیمی منطقه آزاد ارس به کشورهای خارجی صادر می شوند.
اضافه می شود سرپرست و عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ارس در این بازدید از کارخانه تولید 12 نوع قیرصنعتی که بعنوان صادرکننده برتر استانی و کشوری و نیز از 100 برند برتر استان آذربایجان شرقی می باشد، بازدید کرد.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج