ناظر عالی ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور در بازدید از منطقه آزاد ارس:

نوروز در ارس به یک اتفاق جمعی تبدیل شده است

نوروز در ارس به یک اتفاق جمعی تبدیل شده است
آناهیتا خلج امیرحسینی در این بازدید گفت: مشارکت مردمی در برنامه های نوروزی ارس کاملا مشهود است و در این منطقه نوروز از یک اتفاق شخصی در خانه ها به یک اتفاق جمعی تبدیل شده است.
ناظر عالی ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور در بازدید از منطقه آزاد ارس، گفت: نوروز در منطقه آزاد ارس به یک اتفاق شاد جمعی تبدیل شده است
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، آناهیتا خلج امیرحسینی در این بازدید گفت: مشارکت مردمی در برنامه های نوروزی ارس کاملا مشهود است و در این منطقه نوروز از یک اتفاق شخصی در خانه ها به یک اتفاق جمعی تبدیل شده است.
وی اظهار کرد: به خصوص دخالت و مشارکت مردم در حفظ آیین های نوروزی و آثار باستانی که با همدلی مسئولان منطقه آزاد ارس اتفاق می افتد، قابل تقدیر است.
امیرحسینی افزود: در بازدیدی که از کاروانسرای خواجه نظر، کلیسای سنت استپانوس و بازار جلفا انجام گرفت، حضور مردم و مشارکت مردمی بسیار جالب بود.
وی خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی در مورد سنت های پسندیده گذشتگان نیز در این منطقه قابل توجه بود و ظرفیت های بالای آذربایجان این امکان را فراهم کرده است که کارهای ارزشمندی انجام گیرد.
امیرحسینی ادامه داد: آثار تاریخی و زیبایی های طبیعی منطقه آزاد ارس به همراه امنیتی که در مرزهای این منطقه وجود دارد، جذابیت های کافی را برای حضور گردشگران را فراهم کرده است و به همین دلیل است که کلیسای سنت استپانوس در صدر بازدیدهای شمالغرب کشور قرار گرفته است.
وی تاکید کرد: فعالیت های ارزشمند انجام گرفته در منطقه آزاد ارس در مرمت آثار تاریخی و افزایش جاذبه های گردشگری قابل تقدیر است و حاضریم که در این زمینه یاریگر منطقه آزاد ارس باشیم.
گفتنی است که ناظر عالی ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور در بازدید از منطقه آزاد ارس از کاروانسرای خواجه نظر و نمایشگاه جشنواره تخم مرغ های نوروزی، کلیسای سنت استپانوس و نمایشگاه عکس این کلیسا، بازار جلفا و سایر بخش های ستاد خدمات سفر ارس دیدن کرد. خرید تخم مرغ نوروزی توسط ناظر عالی ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور به نفع امور خیریه نیز جالب توجه بود.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج