اسکان 15 هزار گردشگر نوروزی در طول 7 روز

استقبال پرشور گردشگران از برنامه های نوروزی نوردوز

استقبال پرشور گردشگران از برنامه های نوروزی نوردوز
رئیس کمیته نوردوز ستاد خدمات سفر ارس با اشاره به اقامت مسافران نوروزی در این منطقه گفت: از آغاز تعطیلات نوروزی هر شب در ستاد اسکان نوردوز پذیرای حدود دو هزار نفر و تا پایان هفتمین روز تعطیلات میزبان 15 هزار مهمان نوروزی هستیم.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، احمد حسن نژاد افزود: با توجه به سیاست های منطقه آزاد ارس جهت پراکندگی برنامه های نوروزی در کل منطقه، سه سال متوالی است که برنامه های نوروزی هر سال پرشورتر از سال قبل در نوردوز برگزار شده و مورد استقبال مسافران قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه منطقه نوردوز علاوه بر مهمانان نوروزی پذیرای گردشگران خارجی نیز هست، ادامه داد: در ورودی پایانه نوردوز، اطلاعات لازم در مورد منطقه در اختیار گردشگران خارجی و داخلی قرار داده می شود. مرکز نوردوز مرز زمینی فعال 24 ساعته است که تا هفتم فروردین، 23 هزار و 700 نفر تردد مرزی داشته است.
حسن نژاد با اشاره به برنامه های نوروزی برگزار شده در نوردوز گفت: نمایشگاه عیدانه سوغات و صنایع دستی نوردوز از اول تا سیزدهم فروردین همه روزه از ساعت 9 صبح تا 10 شب در ورودی پایانه نوردوز برای بازدید مسافران و گردشگران دایر است. همچنین هر روز تا پایان تعطیلات نوروزی در کمپ عشایر با آش محلی و نان محلی از مهمانان نوروزی پذیرایی می شود.
وی در همین رابطه ادامه داد: مسابقات و بازی های بومی و محلی با هدف معرفی آیین های قدیمی به نسل جوان در نوردوز و روستاهای همجوار مرکز نوردوز برگزار می شود. همچنین دو برنامه تکم گردانی با اجرای گروه هنری پانزده نفری با لباس های محلی در نوردوز اجرا شده و این برنامه دهم فروردین نیز در کردشت اجرا می شود.
رئیس کمیته نوردوز ستاد خدمات سفر نوروزی درباره برنامه روزهای آتی نوروزی افزود: جشن عیدانه در حمام تاریخی کردشت، دهم فروردین راس ساعت 16 همراه با شعبده بازی، موسیقی عاشیقی، موسیقی زنده و سایر برنامه های متنوع برگزار می شود. ضمن اینکه هر روز از ساعت 16 الی 18 موسقی محلی و عاشیق در مجموعه کردشت اجرا می شود.
حسن نژاد در مورد برنامه های آتی سازمان منطقه آزاد ارس برای گردشگران نیز گفت: با توجه به چهارفصل بودن منطقه نوردوز، در فصول مختلف سال با برگزاری جشن شکوفایی، جشنواره انار، جشنواره انجیر و زردآلو میزبان گردشگران هستیم. ضمن اینکه علاوه بر گردشگران سیاحتی که برای استفاده از جاذبه های طبیعی و تاریخی به این منطقه سفر می کنند، هر ساله گردشگران زیارتی نیز فقط با هدف زیارت امامزاده سیدمحمد آقا (ع) و امامزاده شعیب دوزال وارد نوردوز می شوند.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج