در حاشیه اجراهای چهارمین دوره

استقبال و رضایت گردشگران از جشنواره تئاتر خیابانی ارس

استقبال و رضایت گردشگران از جشنواره تئاتر خیابانی ارس
همراه شدن با تماشاچیان و اطلاع از نظرات آنها درباره نمایش هایی که دیده اند، خالی از لطف نیست. اظهار رضایت گردشگران از نحوه صحبت و چهره آن ها کاملا مشخص است.
اجراهای چهارمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی ارس با استقبال پرشور مردمی از هفتم فروردین در این منطقه آغاز شده و تا دهم فروردین ادامه دارد. یکی از جذابیت های تئاتر خیابانی حضور مردم و عکس العمل تماشاچیان حین اجرای این نمایش هاست. این اجراها در ساعات مختلف روز در سطح شهر جلفا برگزار می شود و مسافران و گردشگران نوروزی استقبال خوبی از اجراها داشته اند. به طوری که از هر طیف زن، مرد ، پیر و جوان مخاطبان این نمایش های خیابانی هستند. همراه شدن با تماشاچیان و اطلاع از نظرات آنها درباره نمایش هایی که دیده اند، خالی از لطف نیست. اظهار رضایت گردشگران از نحوه صحبت و چهره آن ها کاملا مشخص است.

تئاتر خیابانی برای اولین بار
یکی از مسافران نوروزی اکه از شهرستان نقده به ارس آمده است درباره نمایشی که در پارک کوهستان دیده است، گفت: وقتی متوجه اجرای نمایش شدم همراه پسرم به محوطه اجرا آمده و به تماشا نمایش مشغول شدیم.
حبیب دهکردی درباره برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی ارس ادامه داد: برای اولین بار است که تئاتر خیابانی می بینم. برگزاری این جشنواره در ارس باعث شده که مسافرانی که از شهرستان ها به ارس آمده اند و تاکنون موفق به دیدن نمایش خیابانی نشده اند، فرصت دیدن تئاتر خیابانی داشته باشند و تجربه متفاوتی را در ارس تجربه کنند.

مسافرت به ارس با هدف دیدن تئاتر
آقای جوانی که به همراه همسرش از تبریز فقط با هدف تماشای تئاتر خیابانی ارس به جلفا آمده است، گفت: از طریق شبکه های مجازی از برگزاری این جشنواره باخبر شدم و با همسرم تصمیم گرفتیم برای دیدن این نمایش ها، سه روز مسافر ارس باشیم.
علی رضایی که از علاقمندان هنر تئاتر است، ادامه داد: مسافت نزدیک تبریز به جلفا این فرصت را به تبریزی ها و سایر شهرهای نزدیک ارس فراهم کرده است تا با سفر به این منطقه اجراهای تئاتر خیابانی را از نزدیک ببینند.

خرید در کنار تئاتر
خانمی که بعد از دیدن نمایش کمدی در محوطه یکی از مجتمع های تجاری همچنان لبخند به لب دارد، گفت: به همراه خانواده برای خرید به این مجتمع آمده بودیم که با شروع تئاتر خیابانی با توجه به علاقه ای که به این هنر دارم، مشغول تماشای نمایش شدم.
پونه عبدالهی که از تهران مهمان ارس شده است، در مورد کیفیت نمایشی که دیده است ادامه داد: بازیگران این نمایش واقعا اجرای خوبی داشتند و برایم راضی کننده و قابل باور بود. ضمن اینکه در خیلی از قسمت های اجرا همراه جمع خندیدم و لذت بردیم.

لذت دیدن تئاتر دسته جمعی
یکی دیگر از گردشگران نوروزی ارس نیز گفت: لذت تئاتر خیابانی به دیدن دسته جمعی آن است و اینکه همه دایره وار دور گروه نمایشی جمع شده و حتی در اجرای نمایش همراهی و همکاری می کنند.
حسن طهماسبی که شاهد یک تئاتر طنز بوده است، ادامه داد: برخی از اعضای خانواده قصد خرید از بازارهای جلفا را دارند اما من برنامه نمایش ها را یادداشت کرده ام و قصد دارم که در ادامه نیز به دیدن تمام نمایش ها بروم.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج