داور چهارمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی ارس عنوان کرد:

لزوم برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی ارس در سطح ملی و بین المللی

لزوم برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی ارس در سطح ملی و بین المللی
داور نهایی چهارمین دوره تئاتر خیابانی ارس گفت: جشنواره تئاتر خیابانی ارس ظرفیت ملی و بین المللی شدن را دارد.
داور نهایی چهارمین دوره تئاتر خیابانی ارس گفت: جشنواره تئاتر خیابانی ارس ظرفیت ملی و بین المللی شدن را دارد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، فرزاد تقی لر در حاشیه اجرای نمایش های راه یافته به این جشنواره، با اشاره به نمایش اجراهای متنوع افزود: چهار دوره جشنواره تئاتر خیابانی با حضور گروههای نمایش استانی و استان های همجوار برگزار شده است. بنابراین می توان دوره بعدی را در گام نخست بین مناطق آزاد کشور برگزار کرد. در سال های آتی نیز می توان این جشنواره را در سطح ملی و یا حتی بین المللی و با حضور کشورهای همسایه ای که نوروز را جشن می گیرند، اجرا نمود.
وی تصریح کرد: امسال گروه های نمایشی نسبت به سال گذشته حضوری منسجم تر، پر انرژی تر و خلاقانه داشته اند. به طوریکه نمایش ها از حالت تک بعدی خارج شده و در اجراها تنوع وجود دارد.
تقی لر خاطرنشان کرد: در تعدادی از نمایش های امسال با ادغام آیین ها، نمایش ها خط داستانی پیدا کرده و شخصیت ها تعریف شده و شکل گرفته است.
وی ادامه داد: امسال نمود دبیرخانه بعد از برگزاری چهار دوره بارز است. چرا که نمایش های با کیفیت و منسجم تری نسبت به سال های قبل انتخاب شده است.
تقی لر در مورد استقبال مردمی از چهارمین دوره جشنواره تئاتر ارس گفت: کاملا مشخص است، مردمی که در محل اجرای نمایش ها حاضر هستند، برای دیدن این نمایش ها رغبت نشان می دهند اما می توان برای سال آینده طوری برنامه ریزی کرد که افراد بیشتری امکان تماشای نمایش ها را داشته باشند. برای مثال می توان با تعبیه سکو و یا اجرا در محل گودی که دید بهتری داشته باشد، مخاطب بیشتری جذب کرد.
داور چهارمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی ارس، اظهار کرد: حضور مسئولین و هنرمندان مطرح در این جشنواره باعث جنبش و جوش بیشتر جشنواره ارس خواهد شد.
تقی لر گفت: بدون شک، هرچه تعداد مخاطبین جشنواره تئاتر خیابانی ارس بیشتر باشد، نمایش ها با انرژی مضاعفی اجرا می شود.
گفتنی است که قطب الدین صادقی، استاد دانشگاههای داخل و خارج کشور ، کارگردان تئاتر و نقش آفرین یکی از نقش های سریال معمای شاه به همراه سامان خلیلیان که یکی از اساتید مطرح تئاتر خیابانی کشور و نیز عهده دار مسوولیت بخش تخصصی تئاتر خیابانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و دکتر فرزاد تقی لر به عنوان داوران نهایی چهارمین دوره تئاتر خیابانی ارس، در طول جشنواره در منطقه آزاد ارس حاضر بوده و از نزدیک شاهد اجرای گروه های نمایشی هستند.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج