کارگردان و نویسنده تئاتر خیابانی:

گردشگران از اجراهای تئاتر خیابانی ارس استقبال می کنند

گردشگران از اجراهای تئاتر خیابانی ارس استقبال می کنند
با توجه به اینکه از دو هفته قبل پوسترهای تئاتر خیابانی ارس در همه جا نصب شده و اطلاع رسانی خوبی صورت گرفته است، مردم و مسافران استقبال خوبی داشته اند.
کارگردان و نویسنده تئاتر سایاچی و سامانچی، استقبال گردشگران نوروزی از اجراهای چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس را نشانه موفقیت این جشنواره دانست.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، وحید اظهاری در مورد استقبال مردم از جشنواره تئاتر خیابانی ارس افزود: با توجه به اینکه از دو هفته قبل پوسترهای تئاتر خیابانی ارس در همه جا نصب شده و اطلاع رسانی خوبی صورت گرفته است، مردم و مسافران استقبال خوبی داشته اند.
وی در مورد ویژگی های این نمایش گفت: از قدیم سایاچی و یا به عبارتی تکم چی، با نزدیک تر شدن به عید، بین مردم حاضر می شد و آمدن بهار را خبر می داد. ضمن اینکه با بیان مشکلات مردم، جهت رفع آن برمی آمد. برای مثال اگر جوانی قادر به گرفتن جشن عروسی نبود با همکاری مردم مشکلش را حل می کرد. هدف نمایش سایاچی و سامانچی نیز زنده کردن این سنت زیبای قدیمی است.
وی پس از اجرای این نمایش در پارک کوهستان، خاطرنشان کرد: نمایش سایاچی و سامانچی برگرفته از سنت ها و فرهنگ همین منطقه است به همین دلیل مردم هنگام اجرا نمایش ارتباط خوبی برقرار می کنند. به طوری که حتی می توان اجرای نمایش را چند بار پشت سر هم تکرار کرد.
اظهاری که از ارومیه در جشنواره شرکت کرده است، در مورد کیفیت برگزاری آن گفت: آرزو دارم چنین جشنواره هایی که در آذربایجان و منطقه آزاد ارس برگزار می شود با حضور هنرمندان مطرح در سطح ملی و بین المللی برگزار شود. امیدوارم جشنواره ارس نیز بیش از این بسط و گسترش پیدا کرده و در جذب گردشگر هم تاثیرگذار باشد.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج