دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور:

اقدامات انجام گرفته در امتداد رود ارس باعث افزایش ظرفیت های گردشگری شده است

اقدامات انجام گرفته در امتداد رود ارس باعث افزایش ظرفیت های گردشگری شده است
فعالیت های خوبی که در امتداد رود ارس انجام شده، باعث ایجاد جذابیت برای گردشگران شده است و فرصت بزرگی را برای توسعه گردشگری منطقه ایجاد کرده است. 
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در سفر به منطقه آزاد ارس، گفت: فعالیت های خوبی که در امتداد رود ارس انجام شده، باعث ایجاد جذابیت برای گردشگران شده است و فرصت بزرگی را برای توسعه گردشگری منطقه ایجاد کرده است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، اکبر ترکان افزود: سفر امروز به منطقه آزاد ارس برای بازدید تعدادی از طرح های صنعتی بود اما نوروز، فرصتی را ایجاد کرد که فعالیت های صورت گرفته در حوزه گردشگری نیز مورد بازدید قرار گیرد.
وی تصریح کرد: کارهایی مانند محوطه سازی ها، مرمت ها و ساخت پارک در حاشیه رود ارس، اقدامات ارزشمندی است که در این حوزه، صورت گرفته است.
ترکان تاکید کرد: ترافیک ورودی به شهر جلفا در این روزها، نشان دهنده موفقیت منطقه آزاد ارس در زمینه گردشگری است و استقبال مردم از ارس، مشهود است.
وی خاطرنشان کرد: افزایش ظرفیت های گردشگری در ارس، همانند هتل ها، رستوران ها و بازسازی میراث فرهنگی و آثار تاریخی، باعث شده است که برنامه های گردشگری تنوع زیادی در این منطقه داشته باشد.
ترکان افزود: اقدامات انجام گرفته در این منطقه آزاد بسیار خوب است اما ارس ظرفیت های به مراتب بیشتری در حوزه گردشگری دارد و باید به ظرفیت های ارس بیشتر از این توجه شود.
مشاور رئیس جمهور با اشاره به مزیت های منطقه آزاد ارس در زمینه صنعت و تجارت، گفت: بخشی از کالاهایی که گردشگران از منطقه آزاد ارس خریداری می کنند، ایرانی است و یا با برند خارجی در این منطقه تولید می شود. با این وجود، امیدواریم که کالای باکیفیت تر و ارزان تر در مناطق آزاد، به گردشگران عرضه شود.
ترکان تصریح کرد: معافیت های مالیاتی و گمرکی، باید سبب شود که کالاهای تولیدی و به فروش رفته در این منطقه آزاد، قیمت پایین تری داشته و با کالاهای خارجی قابل رقابت باشند.
گفتنی است، در سفر اکبر ترکان به منطقه آزاد ارس، طرح افزایش تامین آب شرب محدوده جلفا با صرف 56 میلیارد ریال اعتبار، افتتاح شد و دو کارخانه تازه تاسیس شده این منطقه نیز مورد بازدید قرار گرفت. با افتتاح این طرح، برای اولین بار، بخشی از آب شرب جلفا از خود این شهر تامین شده و آب تامینی شهر جلفا ۵۹ درصد افزایش یافته است.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج