برای چندمین سال متوالی

کلیسای سنت استپانوس در صدر بازدیدهای نوروزی گردشگران قرار گرفت

کلیسای سنت استپانوس در صدر بازدیدهای نوروزی گردشگران قرار گرفت
در میان اماکن تاریخی و موزه های پر بازدید، کلیسای سنت استپانوس با مجموع بازدید ۴۲ هزار و ۸۵ نفر، بیشترین بازدید کننده را به خود اختصاص داده است
بر اساس آمار بازدیدهای نوروزی آذربایجان شرقی، کلیسای سنت استپانوس امسال نیز همانند سال های گذشته در صدر بازدیدهای نوروزی گردشگران قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، بر اساس آمار رسمی منتشر شده توسط ستاد خدمات سفر آذربایجان شرقی، در مجموع از ۲۸ اسفند تا ۱۳ فروردین ۲۶۸هزار و ۹۴۶بازدید از موزه ها و اماکن تاریخی استان آذربایجان شرقی به عمل آمده که نسبت به سال گذشته ۳۶ درصد افزایش یافته است.
بر همین اساس، در میان اماکن تاریخی و موزه های پر بازدید، کلیسای سنت استپانوس با مجموع بازدید ۴۲ هزار و ۸۵ نفر، بیشترین بازدید کننده را به خود اختصاص داده است، پس از آن رصدخانه مراغه با ۳۰۷۴۸ بازدید، موزه قاجار با ۱۹۴۴۴ بازدید و موزه آذربایجان با ۱۵۷۸۹ بازدید، به ترتیب جایگاه دوم تا چهارم را در بین پر بازدیدترین اماکن تاریخی و فرهنگی استان را به خود اختصاص داده اند.
گفتنی است که کلیسای سنت استپانوس یکی از مجموعه کلیساهای ثبت جهانی شده در منطقه آزاد ارس است که در سال های گذشته به همت سازمان منطقه آزاد ارس، مرمت شده است. در طول یک سال گذشته نیز موزه و مجموعه نمایشگاهی به بخش های این اثر تاریخی اضافه شده است.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج