با برگزاری آیین اختتامیه

نتایج داوری دومین دوره جشنواره تخم مرغ های نوروزی ارس مشخص شد

نتایج داوری دومین دوره جشنواره تخم مرغ های نوروزی ارس مشخص شد
با برگزاری مراسم اختتامیه، نفرات برتر، جشنواره تخم مرغ های نوروزی ارس، مشخص شد. 
با برگزاری مراسم اختتامیه، نفرات برتر، جشنواره تخم مرغ های نوروزی ارس، مشخص شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، در این آیین علاوه بر اهدای جوایز، لوح تقدیر و تندیس جشنواره به شرکت کننده های بخش تخم مرغ های غول پیکر، اسامی برندگان بخش مسابقه این جشنواره نیز مشخص شده و تندیس و جوایز این افراد نیز اهدا شد.
بر همین اساس، حسین صدیق نجاتی توانست عنوان نخست بخش نوروز این جشنواره را کسب کند. در همین بخش، طاهره رسولی دوم و سمانه خواجه پور نیز به عنوان سوم رسید.
در بخش معرفی منطقه آزاد ارس نیز، عنوان نخست به طاهره احمدی رسید. امیر رضا پاکروان و مریم بدلی نیز به ترتیب عناوین دوم و سوم این بخش را به خود اختصاص دادند.
دبیر هنری جشنواره تخم مرغ های نوروزی ارس نیز در آیین اختتامیه این جشنواره گفت: آیین رنگ آمیزی تخم مرغ های نوروزی، آیینی برخواسته از منطقه آذربایجان است و اقدام منطقه آزاد ارس برای پاسداشت این آیین باعث ثبت ملی آن به نام این منطقه شده است.
صابر بقال اصغری، اظهار کرد: 20 طرح برگزیده در بخش کارگاهی قبل از عید اقدام به رنگ آمیزی تخم مرغ های غول پیکر نوروزی کردند و این تخم مرغ ها در طول نوروز در سطح شهر و اماکن تاریخی و گردشگری جلفا نصب شد.
وی افزود: در بخش مسابقه نیز نیز برای افرادی که به صورت حرفه ای در زمینه هنرهای تجسمی فعالیت نمی کنند، این فرصت فراهم شده است که آثار خود را بر روی تخم مرغ هایی با ابعاد واقعی کار کرده و به این جشنواره ارسال کنند.
بقال اصغری تاکید کرد: در این بخش نیز بیش از 700 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و این نشان از مردمی بودن این جشنواره و استقبالی است که از سراسر ایران صورت گرفته است.
گفتنی است، آیین اختتامیه جشنواره تخم مرغ های نوروزی و جشنواره تئاتر خیابانی ارس به صورت همزمان و با استقبال هنرمندانی از سراسر کشور در سالن حکیم نباتی سازمان منطقه آزاد ارس برگزار شد.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج